Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

LUXA | Warsztaty Taneczne | Spotkania o luksusie i ekologii

LUXA | Warsztaty Taneczne | Spotkania o luksusie i ekologii
📅 Data: piątek, 2 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


"LUXA" to najnowszy projekt poszukiwań performatywnych wokół lukusu dla dziewczyn i kobiet w kontekście społecznym w ujęciu ekofeministycznym. Zapraszamy na spotkania wokół ruchu autentycznego praktykowanego we wspólnocie i z czułością dla poprawienia naszego dobrostanu psychicznego i cielesnego.

"LUXA" to spotkania tancerki, choreografki i aktorki, Agaty Życzkowskiej polegające na rozmowach i wymianie ruchowej. Punktem wyjścia będzie dyskusja na temat luksusowych przedmiotów dla dziewczyn i kobiet oraz poszukiwań, co może być/stać się luksusem w odpowiednim kontekście społecznym, ruchowym i ekologicznym. Jeśli masz ochotę miło spędzić czas, lubisz łączyć improwizację ruchową z poezją i filozoficznymi dyskusjami, zapraszamy na te warsztatowe spotkania, które mogą być początkiem pewnych przemian.

Warsztaty „LUXA”
Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2 (sala taneczna)

Terminy:
13.05-13:00-15:00
19.05-17:30-19:30
02.06-17:30-19:30
23.06-17:30-19:30

Udział w spotkaniach jest bezpłatny-liczba miejsc ograniczona-decyduje kolejność zgłoszeń

Obowiązują zapisy: agata@fundacjarozwojuteatru.pl

-----------
Warsztaty będą inspiracją do powstania finałowego spektaklu pt. „LUXA”.

Koncepcja i dramaturgia: Agata Życzkowska
Choreografia i wykonanie: Agata Życzkowska & Karina Szutko
Czas: 30 min.

Work in progress zostanie zaprezentowane w maju 2023 w Düsseldorfie w ramach projektu „Viral Visions” / 24.05.2023 – 18:00 - Miejsce: Junges Schauspielhaus in Münsterstraße 446, 40470 Düsseldorf.
---------------
Luksus to dobra materialne i drogie usługi trudno dostępne dla przeciętnego człowieka. Luksus to przyjemność, na która większość z nas może sobie rzadko pozwolić. Spektakl „LUXA” to próba dotknięcia tematu luksusu dla kobiet w kontekście relacji międzyludzkich w świecie popkultury. To idea dotknięcia naszej tożsamości poprzez masowe pragnienia i dążenia człowieka. W tym ujęciu mieści się wiele przedmiotów stanowiących kobiece atrybuty, jak drogie, ekskluzywne perfumy i kosmetyki, torebki czy biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Jednak luksus ma wiele oblicz. Luksusem może być jadeit o kolorze butelkowej zieleni wydobywany w Birmie, czyli kamień, który daje nam przyroda w sposób naturalny, ale może być też wolny czas dla kobiety albo możliwość decydowania o własnym ciele. W kontekście klimatycznym i społecznym, szczególnie w przyszłości może stać się tym także woda pitna, która w wielu krajach już dziś jest nazywana niebieskim złotem – BLUE GOLD.

Projekt realizowany w ramach Stypendium Artystycznego Miasta Stołecznego Warszawy 2023.

Partnerzy: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, kolektyw HOTELOKO movement makers, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Ośrodek Kultury Ochoty, Arbeit und Leben DGB/VHS NRW e.V. / Viral Visions / Junges Schauspiel / Erasmus+

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: spotkanie warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱