Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Swing na start! Inauguracja Tarasu Kultury

Swing na start! Inauguracja Tarasu Kultury

reklama
📅 Data: piątek, 03 lipca 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Białołęka lub w kategoriach: impreza spotkanie inne


Białołęcki Ośrodek Kultury proponuje alternatywne spędzanie wakacji 2015. To już druga edycja projektu Lato tuż obok. W ramach projektu w BOK-u działać będzie Taras Kultury, czyli świetlico-kawiarnia opierająca się na zasadzie wymiany sąsiedzkiej. Inauguracja Tarasu w klimacie tanecznego swingu lat 20. i 30. XX wieku w piątek 3 lipca o godz. 17:00.

Taras Kultury to nie jest typowa kawiarnia gdzie kupuje się kawę czy ciastko - działa na zasadzie bezgotówkowej wymiany. Głównym celem jest zrzeszanie ludzi, zachęcanie do wspólnego działania, sąsiedzkiej wymiany i zabawy. Dlatego, aby napić się kawy nie musisz wydawać pieniędzy. Wystarczy, że coś przyniesiesz lub zrobisz w zamian. Na przykład: upiekłeś ciasto? Przynieś. W zamian napijesz się dobrej kawy czy mrożonej herbaty.

Jeśli masz ciekawe propozycje to otwarci jesteśmy również na wspieranie lokalnych artystów i działań artystycznych, spotkań sąsiedzkich i inicjatyw mieszkańców.

Plażowy klimat

Aranżacją przestrzeni tarasu ośrodka na van Gogha zajęła się znana malarka, scenografka i projektantka Anna Czarnota. Stworzyła w tej części Tarchomina plażową strefę relaksu. W lecie najbardziej pożądanym miejscem rekreacji i wypoczynku jest właśnie plaża i jej nieodłączny Beach bar. Taras Kultury na ten słoneczny, letni czas stanie się takim właśnie piaskowym przyczółkiem.
Do realizacji projektu zaprosiliśmy dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Porajów oraz osadzonych z Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Zarówno dzieci jak i osadzeni mieli swój wkład w projekt i wykonanie elementów aranżacji.
Program i inauguracja

Program Tarasu Kultury zapowiada się bardzo ciekawie. W każdy piątek zapraszamy na wydarzenie artystyczne – koncerty lub teatr improwizowany. Sezon rozpoczynamy 3 lipca imprezą Swing na start! czyli potańcówką w jazzowo-swingowym klimacie (3.07.2015, godz. 17:00). Kolejny piątek 10 lipca spędzimy pod znakiem teatru improwizowanego z grupą Hofesinka z warszawskiego Klubu Komediowego (10.07.2015, godz. 19:00).

17 lipca podczas wieczoru Tropikalnych wariacji smaków i dźwięków z DJ Niesłychanym Faffinim przeniesiemy się w egzotyczne scenerie muzyczne. Smakowo zaserwujemy oryginalne koktajle i napoje (17.07.2015, godz. 19:00).
Kolejny piątkowy wieczór spędzimy z zespołem Poeci Jezior, który porusza się w ramach nieistniejącego gatunku surf-polo (24.07.2015, godz. 19:00).

Przestrzeń sąsiedzka – czuj się jak u siebie

Oprócz wydarzeń na scenie co czwartek na Tarasie odbywać się będą spotkania z podróżnikami i ekspertami – rozmowy o zdrowiu i stylu życia.

Soboty dedykowane są rodzinom z dziećmi. Cykl Zmysłaki (dla dzieci w wieku 5-9 lat) przybliża najmłodszym świat skupiając się za każdym razem na innym zmyśle. Podczas interaktywnych warsztatów - z ekspertami, znanymi artystami i muzykami oraz naukowcami, opowiadamy o poznawaniu rzeczywistości poprzez węch, wzrok, słuch, smak i dotyk. W specjalnej strefie działań świetlicowych o opiekę nad najmłodszymi dbają doświadczeni animatorzy. (Soboty, warsztaty w godz. 11:00-13:00, animacje dla dzieci w godz. 11:00-16:00).

Niedziela będzie okazją do sąsiedzkiej integracji. Sąsiedzkie śniadania to spotkania przy wspólnym stole w swobodnej atmosferze gdzie razem przygotowywać będziemy poczęstunek, wymieniać się przepisami i doświadczeniami. (Niedziele, godz. 12:00).

Informacje praktyczne:

Taras Kultury znajduje się przy ul. Vincenta van Gogha 1, na tarasie Białołęckiego Ośrodka Kultury. Otwarty jest od 3 lipca do końca sierpnia 2015 r, od wtorku do niedzieli w godz. 12:00-18:00 (czwartki i piątki do 21:00).
Proponowany program (koncerty, sąsiedzkie spotkania i dyskusje) jest skierowany zarówno dla rodzin z dziećmi, młodzieży, studentów i seniorów.
Taras Kultury działa w ramach programu \"Lato tuż obok\" w całości finansowanego ze środków Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie.

link
FB/BialoleckiOsrodekKultury

SEKRETARIAT
Tel. (22) 614 66 56
[email protected]

BIAŁOŁĘCKI OŚRODEK KULTURY
Ul. Vincenta van Gogha 1

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę