Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście”

📅 Data: środa, 01 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


1 lipca (środa) w godz. 10-14 w parku Agrykola odbędzie się piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście”, który oficjalnie zainauguruje tegoroczną edycję „Lata w mieście”. Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje, gry i konkursy. Zabawie towarzyszyć będzie wystawa specjalistycznego sprzętu służb mundurowych.

Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście” to niezwykła okazja by z bliska obejrzeć, a nawet zasiąść za sterami wysokospecjalistycznego sprzętu, na co dzień wykorzystywanego przez służby do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy.

Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Edukacji, Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Stołeczna Estrada – organizatorzy pikniku – zaprosili służby mundurowe by wspólnie przypomnieć, że wakacje każdego dziecka powinny być słoneczne, pełne atrakcji, ale przede wszystkim bezpieczne.

Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje m.in. motocykle, łódź patrolową, robota pirotechnicznego, mobilny posterunek policji oraz miasteczko ruchu drogowego. Dla wszystkich odważnych przygotowane zostaną atrakcje laboratorium kryminalistycznego, w tym możliwość pobrania odcisków palców. Funkcjonariuszom towarzyszyć będą m.in. konie wykorzystywane przez oddziały prewencji.

Straż Miejska m.st. Warszawy zaprezentuje pokazy taktyki i techniki interwencji oraz mobilne stanowisko fotoradaru. Wśród atrakcji znajdą się również przejażdżki na oznakowanym skuterze po ścieżce motorowerowej, a dla najmłodszych kolorowanki, rebusy i krzyżówki oraz gry i zabawy sportowe. Patrol EKO zaprezentuje sprzęt specjalistyczny a także galerię fotografii z najciekawszych interwencji związanych ze zwierzętami.

Symulator jazdy 3D, symulator zderzeń oraz pojazd interwencyjny i motocykl to atrakcje przygotowane przez Żandarmerię Wojskową.

Wyjątkowe pojazdy służbowe, a wśród nich m.in. Land Rover, Jeep Cheeroke oraz quad, czekać będą na stoisku Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dla dzieci przygotowane zostaną również prezentacje specjalistycznego sprzętu (m.in. kamizelki kuloodporne, hełmy), sprzętu wykorzystywanego przez technika kryminalistyki oraz kącik plastyczny. Na nieco starszych dzieci czekać będą atrakcje na strzelnicy oraz wystawie broni służbowej.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zaprosi dzieci m.in. na zawody w celowaniu strumieniem wody do tarczy, ekspozycję ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego oraz konkurs układania skrzynek z asekuracją na linach przy pomocy podnośnika. Dodatkowo planowana jest również prezentacja Mobilnego Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przygotowało dla najmłodszych warszawiaków gry, zabawy i konkursy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. Swoje wyposażenie zaprezentuje Służba Dyżurna. Najładniejsze prace plastyczne zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

Komisja Nadzoru Finansowego zapozna uczestników pikniku z działaniem bankomatu, opowie o historii pieniądza i odpowie na pytanie skąd biorą się banknoty, co to jest karta kredytowa i wiele innych. A wszystko to w formie zabawy i konkursów. Młodzi warszawiacy będą mogli również w przystępny sposób zapoznać się z zasadami funkcjonowania rynku finansowego.

Dodatkowo Fundacja Edukacji Astronomicznej zaprosi najmłodszych do mobilnego obserwatorium astronomicznego, gdzie będą mogli poznać tajemnice nocnego nieba. Młodzi widzowie będą mieli szansę udać się w niezwykłą podróż przez Układ Słoneczny aż do najdalszych zakątków Wszechświata i zobaczyć z bliska Słońce, Księżyc i planety, a także odległe mgławice i galaktyki, które zazwyczaj widoczne są tylko przez największe teleskopy.

Fundacja ART. wspólnie z najmłodszymi zbuduje teatr a następnie odegra w nim jeden ze spektakli.

Na pikniku obecne będą również Fundacja Ochotnicza Grupa Ratownicza „OGRy”, która nauczy najmłodszych jak wzywać oraz jak udzielać pierwszej pomocy (w tym resustytatcji), a także UL International , która przygotowuje projekcje filmów i warsztaty utrwalające wiedzę dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na wszystkich przybyłych gości czekać będą również liczne atrakcje sportowe. Koncern PKN Orlen specjalnie na czas pikniku przygotuje dwa boiska do plażowej piłki siatkowej. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w profesjonalnie prowadzonej rozgrzewce, treningu a następnie meczu siatkówki. Swoje umiejętności będzie można również sprawdzić w innych konkurencjach m.in. rzucie piłką do kosza. Na najlepszych czekają specjalne upominki.

Ponadto podczas pikniku będzie można napić się czystej wody z beczkowozu, zorganizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Gościem specjalnym tej części pikniku będzie siatkowy mistrz świata – Paweł Zagumny. Młodzi warszawiacy będą mieli wyjątkową szansę porozmawiać z mistrzem, zrobić sobie z nim pamiątkową fotografię czy zdobyć autograf.

Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych sprawia, że w Warszawie uczniowie mogą bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wakacje. Zajęcia odbywają się w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Warszawscy uczniowie ze wszystkich oferowanych przez „Lato w mieście” zajęć, warsztatów i imprez korzystają nieodpłatnie. Koszty związane z realizacją zadania – ponad 7 mln zł – pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę