Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

DANCING 60-LECIA - wystawa i potańcówka

DANCING 60-LECIA - wystawa i potańcówka
📅 Data: sobota, 04 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


NA WARSZAWSKIM PODZAMCZU RUSZA „DANCING 60-LECIA”
ORAZ PLENEROWA WYSTAWA „TAK SIĘ BAWI (TAK SIĘ BAWI) STO-LI-CA”!

Znów będzie można poczuć czar potańcówek pod gwiazdami i zrelaksować się przy przebojach sprzed lat. W najbliższą sobotę na Podzamczu rusza retro dancing oraz plenerowa wystawa „Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca. Warszawskie rozrywki na fotografiach ze zbiorów Ośrodka Karta”. To kolejne niespodzianki przygotowane przez Stołeczną Estradę, która wspólnie z warszawiakami świętuje swoje 60 urodziny.

„Dancing 60-lecia” to będzie energetyczna zabawa w dawnym stylu, znane melodie doprawione nutą nowoczesności, warszawskie klimaty, winyle i muzyka na żywo. Autorski program na cztery lipcowe soboty przygotował kolektyw didżejski Soul Service. Wskrzeszamy warszawską tradycję potańcówek na świeżym powietrzu. Chcemy przypomnieć, jak bawiono się dawnej nad Wisłą. – mówi DJ Ojciec Karol z Soul Service.
– Przygotowaliśmy cztery tematyczne wieczory z polskimi przebojami. Znajdziemy w nich wpływy latino, rock’n’rolla, jazzu czy funku.

Pierwsza dancingowa sobota na Podzamczu odbędzie się pod hasłem „Warszawskie tropiki”. Didżeje z Diversao Sound System – w składzie DJ Ojciec Karol, Senor Efebo i Miki Wielecki – i grupa perkusyjna Ritmo Bloco przeniosą nas w upalny świat salsy, mamby i latynoskich namiętności. To będzie ukłon w stronę lat 50. 60. i 70., gdy popularnością cieszyły się orkiestry taneczne grające na świeżym powietrzu. Zapowiada się gorący wieczór. A już w następną sobotę podczas potańcówki „Bikiniarze kochajcie big beat” na Podzamczu królować będzie rodzimy rock’n’roll i buty na słoninie. W kolejny weekend przyjedzie czas na zabawę z polskim funkiem, a na finał dancingów - „Swing na Podzamczu”.

Mamy nadzieję, że znów uda nam się zaskoczyć i przyciągnąć warszawską publiczność – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. – Tym razem miksujemy nowoczesność z odrobiną sentymentu. Oddajemy scenę młodym i razem z nimi wracamy do przeszłości. Sięgamy do historii, by pokazać to co najlepsze w 60-letniej historii Stołecznej Estrady i w polskiej muzyce rozrywkowej.

Potańcówki z Soul Service rozpoczynać będą się o godz. 19. Wcześniej od godz. 17 w dancingowy nastrój wprowadzi warszawiaków Kapela Praska oraz tancerze, którzy będą uczyć kroków przydatnych na parkiecie. Drewniany podest do tańca stanął na Podzamczu tuż obok Mulitmedialnego Parku Fontann. Tam też od najbliższej soboty oglądać można plenerową wystawę „Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca. Warszawskie rozrywki na fotografiach ze zbiorów Ośrodka Karta”. Czarno-białe zdjęcia to opowieść o stolicy lat 50. i 60. Zobaczymy na nich dawnych mieszkańców miasta odpoczywających na nadwiślańskich plażach, płynących statkiem do Młocin, tańczących na dechach. Zebrane fotografie Romualda Broniarka, Ireny Jarosińskiej i Jarosława Tarania są unikatowym świadectwem epoki. – mówi kurator wystawy Łukasz Modelski. – Troje wybitnych fotoreporterów, przez kilka dekad, z różnych powodów zawodowych, uważnie obserwowało bawiącą się Warszawę.

Wystawę oglądać można do końca sierpnia. „Dancing 60-lecia” odbywać się będzie w soboty: 4, 11, 18, 25 lipca od godz. 17. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Projekty realizowane są dzięki wsparciu Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę