Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

DANKOLECH | Paul Voca i Tasiemka | premiera video-instalacji w DIALL Gallery

DANKOLECH | Paul Voca i Tasiemka | premiera video-instalacji w DIALL Gallery
📅 Data: środa, 31 maja 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, DIALL Gallery, ul. Polna 18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Multimedialny artysta Paweł Wocial pseudonim Paul Voca podjął się wizualnej interpretacji reportersko-poetyckiego utworu zespołu TASIEMKA pt. DANKOLECH. Premiera video odbędzie się 31.05.2023 r. o godz. 19.00 w DIALL Gallery w Warszawie. Częścią premiery będzie instalacja artystyczna. Wstęp wolny.

Paul Voca to artysta, który niewątpliwie zasługuje na miano artysty wielowymiarowego. Jego prace to nie tylko rzeźby, ale także wideo, teledyski, projekty scenograficzne oraz instalacje i obiekty. Współpracował z wieloma renomowanymi artystami, takimi jak Marina Abramović, Magdalena Abakanowicz, Banksy, Peter Weibel, David Černý, Berlinde De Bruyckere, Tracey Emin, Erwin Wurm, Li Hui i Franz Ackermann. Jego dzieła były prezentowane w wielu miastach na całym świecie, w tym w Monako, Londynie, Wenecji, Berlinie, Paryżu, Kopenhadze, Amsterdamie i Wiedniu.

Najnowszy projekt artysty to wizualna interpretacja utworu muzycznego, w której porusza tematy społecznego osamotnienia i refleksje nad stylem życia - tematy związane z problematyką współczesnej kultury i cywilizacji. Paul Voca po raz kolejny udowadnia swoją unikalną wrażliwość artystyczną, która przemawia do szerokiej publiczności.

DANKOLECH to imię zwierzęcia futerkowego o pochodzeniu orientalnym. Dankolech swoje imię otrzymał na cześć Danuty i Lecha Wałęsów. Tekst utworu jest opowieścią o zwierzęciu, które wykazuje pewne cechy autyzmu. Zwierzę izoluje się od świata zewnętrznego, prowadzi samotniczy i sterylny tryb życia. Opiekun Dankolecha, w wyniku codziennej jego obeserwcji, odnajduje zaskakująco wiele cech wspólnych z osobowiością i stylem życia zwierzęcia. Próbuje to zmienić. Pokazać otoczeniu, że nie jest Dankolechem w spodniach. Jednak ostatecznie rezygnuje, bo z czasem znajduje zalety w swojej i Dankolecha postawie życiowej. Samotniczy, pełen niedyspozycji tryb życia, jednak przepełniony jest spokojem. Coś za coś. – mówi Łukasz Bireta wokalista Tasiemki i autor tekstów

Termin: 31 maja godz. 19.00
Miejsce: DIALL GALLERY, ul. Polna 18, Warszawa
Wstęp wolny
Odsłuchaj utwór DANKOLECH: link
Zapraszamy serdecznie!

-----

Szczegółowy życiorys Paula Voca i recenzje zespołu TASIEMKA:

Gazeta Wyborcza: Najlepsze płyty na wiosnę. Pop pełną gębą i puzzle do słuchania /21.02.2023/
Tasiemka "Wanna po dziadku" (Pasażer Zine and Records)
Po świetnym debiucie sprzed kilku lat, płycie "Rzuć te jabłka", przyszedł czas na kolejny album Tasiemki. Już otwierający numer "Walczę z kołdrą" ma w sobie coś z psychodelicznego przeżycia, ekspresyjnego huraganu. Każdy kolejny numer aż do zamykających "Wodorostów" trzyma słuchaczy w imadle lekkiego przerażenia i ciekawości. Opowieści - wykrzyczane, wyśpiewane, wrzaśnięte, o troskach i bólach, potknięciach, niemocy w zderzeniu z rzeczywistością, podbite są tu nerwową, basem szarpiącą, perkusyjnie karkołomną muzyką. Słuchając "Wanny po dziadku", miałem, może i niesłuszne, szybkie skojarzenie z "Wanną z kolumnadą" Filipa Springera. Oczywiście inne są tu środki wyrazu, inna temperatura, inne światy. Ale podobna jest spostrzegawczość, podobny talent do dostrzegania w szczególe całych historii, przyglądaniu się rzeczywistości w intrygujący, oryginalny, bardzo osobisty sposób. I tak samo jak w przypadku wspomnianej płyty "Rzuć te jabłka", tak i "Wannę po dziadku" można odbierać jako muzyczny album, ale też jako słuchowisko.
Łukasz Kamiński - Dziennikarz działu Kultura. W "Gazecie Wyborczej" ponad 20 lat. Pisze przede wszystkim o muzyce, ale też o popkulturze.

Recenzja płyty pt. Wanna po dziadku / Premiera kompaktu 10 czerwca 2022/
Na mieście się mówi, że to najciekawsza nowa kapela warszawskiej sceny. Choć nie taka znów nowa, bo to już druga płyta TASIEMKI. Pierwsza ukazała się w 2018 nakładem Obuh Records, drugą firmuje punkowy Pasażer. A muzyka zespołu od początku oscylowała gdzieś między punk rockiem, zimną falą i post punkiem. I choć jest zbyt skomplikowana jak na prostego punka; nie zawsze mroczna i depresyjna jak cold wave, i zbyt współczesna jak na post punka, łączy wszystkie te kierunki. Kawałki są melodyjne i dynamiczne, ale też transowe i hipnotyczne, zaś teksty mają mocno reportersko-poetyckie konotacje i znajdziesz w nich życiowe historie, widziane często z niespodziewanej perspektywy. Taaaa… bywalcy koncertów Tasiemki żartują, że to punkowe Świetliki, choć wiadomo przecież, że to gangsterski zespół tylko dla niepoznaki przebrany za nerdów (mrugnięcie okiem). Nazwa zespołu pochodzi przecież od nazwiska przedwojennego, warszawskiego gangstera – taty Tasiemki (tak, tak, widzieliście go w serialu kiedy nazywał się Kum Kaplica)

Pełen życiorys twórcy video-instalacji:
Paul Voca - ukończył Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Tworzy współczesne rzeźby, instalacje, obiekty, rysunki, scenografie, wideo oraz teledyski. Do tej pory jego prace prezentowane były głównie za granicą m. in. w Monako, Londynie, Wenecji, Berlinie, Paryżu, Cannes, Wiedniu, Kopenhadze, Amsterdamie czy Budapeszcie. Pokazywał je również na wystawach w Polsce w miejscach takich jak: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, CK Zamek w Poznaniu, Bunkier Sztuki w Krakowie czy BWA Zielona Góra. Zrealizował kilkadziesiąt międzynarodowych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych z artystami takimi jak: Marina Abramović, Tracey Emin, Erwin Wurm, Berlinde De Bruyckere, Banksy, Franz Ackermann, Magdalena Abakanowicz, Peter Weibel. Jedna z jego rzeźb „Look at Me (New Capitoline Wolf)” miała swoją premierę w Londynie, następnie była pokazywana w wielu krajach. Jako rzeźba-ikona mody prezentowana była m.in. podczas Paris Fashion Week. Z kolei inna rzeźba „Spirit of Ecstasy” (rzeżba „Rolls Royce”) powstała przy wsparciu Grażyny Kulczyk i Art Stations Foundation. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą, m. in. w Monaco, USA, Francji, Włoszech, Austrii, Niemczech, Australii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii.
za: pawelwocial.com

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę