Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kacper Kępiński / „Ruch tektoniczny" / NIAiU / Służewskie Spotkania Literackie

Kacper Kępiński / „Ruch tektoniczny" / NIAiU / Służewskie Spotkania Literackie
📅 Data: poniedziałek, 26 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wraz z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, zapraszamy na spotkanie literackie poświęcone architekturze regionalnej – przeniesiemy się do Świętokrzyskiego, aby zastanowić się nad architektoniczną różnorodnością i zapytać o wyzwania jakie stoją dziś przed architektamii architektkami.

Z Kacprem Kępińskim, porozmawiamy o – „Antropocenie" i nowo wydanym „Ruchu tektonicznym". Książki łączy kwestia przekształceń krajobrazu, ekstraktywizmu, kosztów środowiskowych, architektury regionalnej.

Jak łączyć obiekty architektoniczne z krajobrazem? Jak odczytywać lokalne konteksty?
„Antropocen. W stronę architektury regenerującej" pod redakcją Kacpra Kępińskiego i Adriana Krężlika został nominowany w 63. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2022 w kategorii „Literatura naukowa i popularnonaukowa”.

Dla Służewskiego Domu Kultury niezwykle ważne pozostają kwestie architektury i przestrzeni: nasz budynek wielokrotnie nagradzany był za funkcjonalność, proekologiczne ukierunkowanie, połączenie nowoczesnej architektury z tradycją i umiejętne nawiązanie do dawnych funkcji tego terenu. SDK wyraża mieszankę miejskości i wiejskości, postępu i tradycjonalizmu.

O autorze:
Kacper Kępiński – architekt, krytyk architektury, kurator wystaw architektonicznych. Kierownik Działu Projektów Zewnętrznych i Wystaw w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki. Współzałożyciel stowarzyszenia Przestrzeń – Ludzie – Miasto oraz członek rady fundacji Instytut Architektury. Stały współpracownik kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni" oraz redaktor portalu Architektura & Biznes. Kurator wystaw, m.in. „Ściana Wschodnia. Architektura Zbigniewa Karpińskiego" i „Antropocen". Współprowadzi zajęcia z projektowania na Wydziale Architektury VUT w Brnie, dotyczące inkluzywnej architektury mieszkaniowej.

O prowadzącym:
Kacper Andruszczak – animator kultury, teatrolog, historyk sztuki, doktorant Szkoły Doktorskiej UMCS w dziedzinie Nauk o Kulturze i Religii. Od kilku lat prowadzi spotkania literackie ze znanymi autorami, rozmawiał m.in. z Joanną Bator, Jakubem Żulczykiem czy Jakubem Małeckim. Podpisuje się jako #tenodksiążek.

Współorganizator: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

offline: sala widowiskowa z publicznością / wstęp wolny
online: transmisja na profilu SDK na Facebooku

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama