Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SANGAM Apeksha Niranjan i Magdalena Niernsee - recital tańców indyjskich

SANGAM Apeksha Niranjan i Magdalena Niernsee - recital tańców indyjskich
📅 Data: wtorek, 06 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Sala Widowiskowa, ul. Południowa 2, Zielonki-Parcela (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na recital klasycznych indyjskich tańców pt. SANGAM, czyli połączenie, zbieg rzek. Taniec bharatanatyam, pochodzący z południa Indii zaprezentuje wspaniała indyjska artystka - Apeksha Niranjan. Taniec z północy Indii - kathak, zobaczymy w wykonaniu polskiej tancerki Magdaleny Niernsee. Dzięki artystkom przeniesiemy się do Indii w niezwykły świat sztuki tańca. Tańca, który jest połączeniem ciała i umysłu, ekspresji i ruchu, rytmu i melodii, a czym więcej?... tego dowiecie się na miejscu.

Apeksha Niranjan występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach. Po raz pierwszy na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice wystąpiła w maju 2019 roku i wówczas zachwyciła widownie sztuką, którą wykonuje. Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat.

Magdalena Niernsee jest absolwentka Wyższej Szkoły Tańca Kathak tj. Kathak Kendra w Nowym Delhi (stypendystką ICCR w latach 2009-2013). Jest wychowanką słynnego Pt. Jai Kishan Maharaj – mistrza stylu Lucknow. Tańcem indyjskim zajmuje się od 1998 roku. Zaczynała od tańca bharatanatyam i półklasycznego bollywood. Od 2018 roku współtworzy niezwykły projekt muzyczno-taneczny „Natya-Raaga” – muzyka i taniec Indii, wraz z Michałem Rudasiem (wokal), Tomaszem „Ragaboyem” Osieckim (sitar, dilruba) oraz Piotrem Malcem (tabla).

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Carrom oraz Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu we współpracy z Domem Kultury Stare Babice. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.

Bezpłatne bilety dostępne są online: link lub w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice, przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli. Sekretariat jest czynny pn.-pt. godz. 8:00-16:00, środa 10.00 – 18.00.

Zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama