Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Teatr Dojrzały – spektakl „Teatr Amatorski” – krotochwila Michała Bałuckiego w dwóch aktach

Teatr Dojrzały – spektakl „Teatr Amatorski” – krotochwila Michała Bałuckiego w dwóch aktach
📅 Data: czwartek, 15 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


📅 15.06.2023 (czwartek) godz. 19:00
📌 Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Wstęp wolny.

Teatr Dojrzały działający przy Domu Kultury Śródmieście pisze o sobie tak: „Na początku… był teatr niedojrzały. Nie wiedzieliśmy, czy przetrwa choćby do premiery. Zupełnie obce sobie osoby zahipnotyzowane magią sceny widzianą od kulis. Kilka osób, setki doświadczeń, tysiące wątpliwości. Bywało, że ludzie odchodzili, a wraz z nimi odfruwały premiery, których już nigdy mieliśmy nie zagrać. Na próbach gorące słowa mieszały się z chłodem obaw. Czy damy radę – każdy z osobna, ale przede wszystkim, razem? Odpowiedzią były kolejne próby i rodzące się na scenie emocje, pojedyncze i grupowe. Ala, Alina, Basia, Danusia, Ela, Ewa, Jola, Krysia, Laslo i Marta to dzisiejszy Teatr Dojrzały.

Chociaż czasem dochodzę do wniosku, że po tych niespełna piętnastu latach na scenie powinniśmy chyba zmienić nazwę na Teatr… Dojrzewający. Bo przecież wciąż razem dojrzewamy. Do siebie, do tekstu, do roli, którą lubimy, a chwilę później nienawidzimy — tylko po to, by za chwilę znów ją pokochać… Obmyślamy kostiumy, muzykę, scenografię i zaczyna się coś, co trudno ubrać w słowa tak, by nie zabrzmiały banalnie. Na każdym spotkaniu odkrywamy kolejną warstwę emocji, pragnień, tajemnicy, kolorytu i złożoności kreowanych postaci.

Ale Teatr Dojrzały to przede wszystkim ludzie. Każdy ze swoją historią, bagażem, radością i smutkiem". Spektakle Teatru Dojrzałego: „Jasełka” (autor nieznany), „Sinobrody” Dei Loher, „Kobiety po przejściach” (na podstawie „Sinobrodego” Dei Loher, „Wielebnych” Sławomira Mrożka oraz „Wszystko w ogrodzie” Edwarda Albee’ego”), „Rozmówki polskie” (na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej, Alphonse’a Allais i Georgesa Courteline’a), „Co byś zrobił, gdybym umarła” (na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej), „Godzina zwierzeń” (na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej), „Grube Ryby” Michała Bałuckiego, „Kandydatki na żonę” Andrzeja Dembończyka, „Teatr amatorski” – krotochwila w 2 aktach Michała Bałuckiego.

Teatr Dojrzały 15 czerwca w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 o godz. 19.00 zaprezentuje spektakl: „Teatr Amatorski" – krotochwila Michała Bałuckiego w 2 aktach w reżyserii Marty Lewandowskiej.

Występują: Tromboliński, burmistrz – Elżbieta Stańczyk Agata, jego żona – Alicja Szczepanik, Dorcia, jego córka – Jolanta Zawadzka Smętnicka – Ewa Stradomska, Sydonia, jej córka – Danuta Chorzewska, Sędzia – Krystyna Janowska, Kancelista – Alina Kamińska, Inżynier – Laszlo Bata, Służący — Beata Zielonka.

Opis spektaklu: Do miasta powiatowego przyjeżdża inżynier – człowiek zamożny i na stanowisku. Burmistrzowa Agata widzi w nim idealnego kandydata na męża dla swojej córki Dorci. Postanawia więc urządzić teatr amatorski, do którego planuje zaprosić inżyniera, aby w ten sposób zbliżyć młodych do siebie. Czy uda się jej intryga? Zwłaszcza że sędzia, przyjaciel burmistrza, także stara się o względy panny Dorci...

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama