Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tęczowa Warszawa | Spacer

Tęczowa Warszawa | Spacer
📅 Data: sobota, 10 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Gdzie miała miejsce przeprowadzona przez milicję obywatelską w latach 80. akcja „Hiacynt” i co kryły „tęczowe teczki”? Dlaczego Parada Równości nazywa się tak a nie inaczej? Gdzie swój gabinet miała Zofia Sadowska – pierwsza polska lekarka walcząca o prawa kobiet, której życie prywatne było powodem skandalu w międzywojennej Warszawie? Jakie miejsca ważne dla osób queer kryje „podziemna” strona miasta? Co za złe Marii Konopnickiej mają nacjonaliści?

🏳️‍🌈 W ramach Warszawskiego Miesiąca Równości zapraszamy na spacer przybliżający historię warszawskiej społeczności LGBTQ+.

Zanurzymy się w przeszłość, zastanowimy się nad współczesnością i porozmawiamy o tym, czy osoby nieheteronormatywne mogą czuć się w Warszawie bezpiecznie. Naszym przewodnikiem będzie Maciek Przygoda, aktywista od lat działający na rzecz społeczności LGBTQ w Polsce.

🌈 Obowiązują zapisy ❗
Zgłoszenie z tematem „Tęczowa Warszawa”, zawierające imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub zgłosić się dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią (wt-pt 10:00-20:00, sb-ndz 12:00-20:00).

📍 Miejsce zbiórki podamy osobom zapisanym na spacer.

*** *** *** *** *** ***

Maciek Przygoda – aktywista, uczestnik pierwszego polskiego gejowskiego reality show „Prince Charming”. Obecnie śpiewa jako bas w Voces Gaudii – chorze osób LGBTQ+ i przewodzi tęczowej sieci w korporacji, w której pracuje. Na co dzień odkrywa przed innymi historie tęczowej Warszawy i prowadzi serwis kulturalno-imprezowy Queerszawa.

Autorką grafiki jest Marta Zabłocka / zycie-na-kreske

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama