Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Grochów szczęśliwy | Joanna Erbel, Weronika Parfianowicz | spotkanie o przyszłości

Grochów szczęśliwy | Joanna Erbel, Weronika Parfianowicz | spotkanie o przyszłości
📅 Data: czwartek, 15 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Dom Sztuki, ul. Jana Sztuki 17 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Co daje nam szczęście w miejscu, w którym mieszkamy — w Warszawie, na Pradze-Południe i na Grochowie? Jak myśleć o projektowaniu miast, dzielnic i najbliższego otoczenia w sposób, który będzie dobry dla ludzi i planety?

☀️ Zapraszamy na spotkania w ramach cyklu, którego nazwa nawiązuje do publikacji „Miasto szczęśliwe” Charlesa Montgomery’ego. Wezmą w nich udział ekspertki, których koncepcje dotychczas zdecydowanie zbyt rzadko wybrzmiewały w prawobrzeżnej części miasta. Chcemy to zmienić! W czerwcu i lipcu spotkamy się w ogrodzie, by w sąsiedzkiej atmosferze porozmawiać o tym, co nas w tej części miasta inspiruje, pozwala odetchnąć albo męczy. Wskazówek będziemy szukać w grochowskim dziedzictwie — polskim oraz żydowskim, zarówno miejskim, jak i wiejskim.

📅 15 czerwca | czwartek | 18:00
📌 Dom Sztuki, ul. Jana Sztuki 17

Drugie spotkanie z cyklu to okazja do rozmawiania o lokalnych praktykach i tradycjach, które należy kontynuować albo odnowić dla zapewnienia bezpiecznej przyszłości. Porozmawiamy o tym, czego uczy przeszłość i co przyniesie przyszłość. Jak się do niej adaptować na Grochowie i w Warszawie, ale i w skali globalnej. W spotkaniu o przyszłości odpornej na kryzysy wezmą udział:

→ Joanna Erbel — socjolożka, działaczka miejska i ekspertka spółdzielczości. Koordynowała prace nad przygotowaniem programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy. Związana z centrum technologii spółdzielczych CoopTech Hub oraz działającą na rzecz neuroróżnorodności Fundacją A/typowi. Jest autorką „Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej” (2020) i „Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze” (2022).

→ Weronika Parfianowicz — kulturoznawczyni. Pracuje w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się mieszkalnictwem w Europie Środkowej, ideami ekosocjalizmu i postwzrostu oraz upowszechnianiem wiedzy na temat kryzysu klimatyczno-ekologicznego. Jest autorką „Europa Środkowa w tekstach i działaniach. Polskie i czeskie dyskusje” (2016) i współredaktorką „Ćwiczenia z mieszkania. Praktyki, polityki, estetyki” (2018). Działa w związku zawodowym Inicjatywa Pracownicza.

→ Spotkanie poprowadzi Sławek Cygler — prowadzący podkast Odsłuch społeczny i redaktor naczelny pisma „Bieg na orientację”. Zawodowo zajmuje się projektami IT, a prywatnie jest biegaczem i komentatorem sportowym.

𝐊𝐮𝐫𝐚𝐭𝐨𝐫𝐤𝐚 𝐜𝐲𝐤𝐥𝐮: Marta Palińska
𝐏𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐭: Radio RDC, Grupa ZAKOLE, Greenpeace Polska
𝐂𝐲𝐤𝐥 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐜𝐳𝐞̨𝐬́𝐜𝐢𝐚̨ 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐮 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐢𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐃𝐨𝐫𝐢𝐚𝐧𝐚 𝐖𝐢𝐝𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐫𝐚𝐦𝐚𝐜𝐡 𝐬𝐭𝐲𝐩𝐞𝐧𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐚𝐫𝐭𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐦.𝐬𝐭. 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐲 𝐢 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐦.𝐬𝐭. 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐚.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama