Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

FESTIWAL RELACJE | Interactive Reality Day

FESTIWAL RELACJE | Interactive Reality Day
📅 Data: niedziela, 11 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zanurz się w wirtualnej rzeczywistości i stań się częścią świata grzybów, eksploruj wirtualne osiedla czy doświadczaj immersyjnej przestrzeni video artów!

Punktem wyjścia do Interactive Reality Day jest "Hypha VR" Natalii Cabrery. Hypha to wciągająca historia w wirtualnej rzeczywistości, która zabiera użytkowników_czki w podróż mającą, na celu oczyszczenie Ziemi z zanieczyszczeń, będących efektem katastrof spowodowanych działalnością ludzi. Od zarodnika do grzyba, użytkownik doświadcza cyklu życia organizmu, mogąc jednocześnie zrozumieć znaczenie Królestwa Grzybów dla Ziemi. Na pokazy VR obowiązują zapisy. Przejście przez całe doświadczenie zajmuje ok. 20 min. Użytkownicy_czki mogą się zapisywać na konkretne godziny (11.00, 11.20, 11.40, 12.00, 12.20, itd.). W danym momencie, tylko jedna osoba może używać sprzętu.

Formularz zgłoszeniowy zostanie udostępniony na stronie organizatora po 27 maja 2023 r. >> link

Oprócz VR będzie można doświadczyć rzeczywistości rozszerzonej i eksplorować osiedle Służew nad Dolinką w aplikacji BLOKI Bartosza Seiferta. To cyfrowy projekt architektoniczno-społeczny, którego celem jest poszerzenie pola do dyskusji o estetyce budownictwa wielomieszkaniowego z czasów PRL. Użytkownik_czka, przechodząc przygotowaną rozgrywkę może przeprojektować osiedle tak, aby odpowiadało na potrzeby dotyczące estetyki, użyteczności, ale też ekologii. Producentem aplikacji BLOKI jest Mazowiecki Instytut Kultury. Stanowisko komputerowe będzie dostępne przez cały dzień, w godzinach trwania eventu.

Dodatkowo, przez cały dzień, będzie sekcja video artów, które odnoszą się do różnych kwestii zasygnalizowanych w ciągu Interactive Reality Day i samego Festiwalu Relacje. Wśród podejmowanych tematów, znajdują się: zmiany klimatu, odpowiedzialność człowieka względem otaczającej go rzeczywistości, podmiotowość sztucznej inteligencji, itd. Video arty będą wyświetlać się w pętli, w godzinach trwania eventu.
Patroni medialni: Magazyn SZUM, NN6T

Dostępność: Pętla indukcyjna, napisy

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama