Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

CST Laboratorium ruchowe| Global Underscore

CST Laboratorium ruchowe| Global Underscore
📅 Data: czwartek, 22 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Underscore jest praktyką uważnego dżemu Kontakt Improwizacji opracowaną przez Nancy Stark Smith, jedną z twórczyń i światowych edukatorek KI. Struktura Undescore pozwala na pełne spektrum ekspresji energetycznej i fizycznej, ucieleśniające szereg form i zmieniających się stanów. Praktyka Underscore jest opisana i ustrukturalizowana, ale mimo to nieprzewidywalna. Praktyka przechodzi przez szeroki zakres stanów dynamicznych, w tym długie okresy bardzo małej, prywatnej i cichej aktywności wewnętrznej oraz inne okresy wyższej energii i tańca w grupie.

Data przesilenia letniego rozpoczyna światowe obchody Underscore – dżemy w tej formie odbywają się na całym świecie, często w tym samym czasie (sobota po przesileniu). Nasze wydarzenie będzie wpisane w te wydarzenia.

Program:
18:00 Wprowadzenie do praktyki Underscore poprowadzi Klara Łucznik
19:00 Dżem Underscore z muzyką na żywo Kasi Tekielskiej
21:30 Krąg zamykający praktykę.

ZAPISY >> link

Wszystkim zainteresowanym polecamy obejrzenie filmu, relacji z praktyki Global Underscore prowadzonej przez Nancy Stark Smith w ramach V edycji festiwalu Warsaw CI Flow: link, oraz odwiedzenie strony Nancy: link

Klara Łucznik specjalizuje się w byciu pomiędzy: pomiędzy sztuką a nauką, pomiędzy tańcem a psychologią, pomiędzy ucieleśnieniem a uciekającymi myślami, pomiędzy improwizacją a potrzebą struktury. Zaczęła od studiowania fizyki teoretycznej, praktykuje fizyczność w ruchu. Obroniła doktorat na pograniczu psychologii i sztuk performatywnych o twórczości i flow (poczuciu przeływu) w tanecznej improwizacji grupowej (University of Plymouth, UK), członkini Institute for Study of Somatic Communication, kierowanego przez Nitę Little. W poszukiwaniach tanecznych odkrywa ucieleśnioną komunikacją, rolą dotyku i przygląda się, jakie jeszcze pozytywne skutki uboczne przynosi praktykowanie improwizacji tanecznej. W międzyczasie organizuje przestrzenie dla tańca: kuratorka Warsaw CI Flow, Laboratoriów Ruchowych w MIKu, współorgranizatorka działań KI w Totnes, UK. Swoją pasję dla improwizacji grupowej konsoliduje w cyklu warsztatów Robiąc Miejsce.

Kasia Tekielska - absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje własną muzykę. Brała udział zarówno w koncertach muzyki klasycznej, jak i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami, takimi jak The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na 3 głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne). Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki - tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów ’Połączeni’ / Fundacja Sztuka Ciała), inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie łączy się z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama