Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rodzinna sobota w Królikarni - piknik pod hasłem twórczości Dani Karavana

Rodzinna sobota w Królikarni - piknik pod hasłem twórczości Dani Karavana
📅 Data: sobota, 04 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


4 lipca w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni przy ul. Puławskiej 113a odbędzie się rodzinny piknik pod hasłem twórczości Dani Karavana. O godzinie 15.00 zaplanowano warsztaty dla dzieci i młodzieży. Młodzi widzowie, podzieleni na dwie grupy będą tworzyć kompozycje z naturalnych materiałów: papieru, kamieni i drewna.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat został zatytułowany „wzory natury”. Prowadzi go Marta Gaj, natomiast spotkanie dla dzieci w wieku od 9 do 15 lat pod hasłem „myślenie krajobrazem” prowadzić będzie Anna Gieracka.

Dani Karavan tworzy monumenty z kamienia i betonu, idealnie współgrające z naturalnym krajobrazem. Dzięki oryginalnym rzeźbom zbudowanym m. in. na pustyni czy nadmorskim klifie zyskał miano czarodzieja żywiołów. Jego niezwykła twórczość będzie jednym z głównych tematów soboty w Królikarni .

O wydanym właśnie przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie albumie „Dani Karavan. Esencja miejsca” oraz towarzyszącym mu premierowym numerze kwartalnika „Herito” opowiedzą: kuratorka wystawy Monika Rydiger i Helena Postawka-Lech z MCK, Magdalena Zych z Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz architekt Jarosław Kozakiewicz.
Do najbardziej znanych realizacji Karavana należą: „Pomnik Brygady Negew”, górujący nad pustynnym miastem Beer Szewa, oraz „Pasaże – w hołdzie Walterowi Benjaminowi”. Stalowy tunel prowadzi przez stromy klif. Na jego końcu wzburzone morze symbolizuje drogę donikąd i dramatyczny kres podróży, przypominając tragiczną śmierć Benjamina.

Spotkanie dla dorosłych miłośników sztuki Karavana rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: impreza spotkanie warsztaty dla dzieci


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama