Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Premiera filmu i dyskusja z reżyserem "Długie Drogi do Domu"

Premiera filmu i dyskusja z reżyserem "Długie Drogi do Domu"
📅 Data: środa, 21 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


DŁUGIE DROGI DO DOMU, dokumentalny, 78 min.
Reżyseria i realizacja: Wojciech Ganczarek
Teaser: link

Ten film to trzecia część cyklu dokumentalnego "Synowie tej ziemi. Rozmowy z ludnością rdzenną Argentyny", a premiera odbędzie się równolegle w Centrum Kultury Mapuczów w Junin de los Andes w Argentynie. Data jest nieprzypadkowa: przesilenie letnie na półkuli północnej zbiega się z Nowym Rokiem Mapuczów na południu globu.

Wspólnoty rdzenne z terenów dzisiejszej Argentyny próbują wracać do korzeni. Ale wieku dyskryminacji odcisnęły głębokie piętno i symboliczna droga do domu nie jest tak łatwa, jak się wydawało. Raper z etni Qom, Tonolec Celin, Lecko Zamora, poeta z etni Wichi i nauczycielka języka Mapuczów, Mercedes Antileo opowiedzą o doświadczeniach osobistych poszukiwań i kulturowego aktywizmu.

O prowadzącym spotkanie:
Wojciech Ganczarek, urodzony w 1988, absolwent matematyki stosowanej i fizyki teoretycznej, w latach 2013-2023 w niekończącej się trasie rowerowej po Ameryce łacińskiej. Autor relacji, reportaży i esejów w mediach krajowych, a także książek "Upały, mango i ropa naftowa" (2017), "Zabrali mi kraj. Rozmowy z Wenezuelczykami na emigracji" (2020) i "Sprzedani. Reportaże z peryferii" (Nagroda Magellana dla najlepszej książki reportażowej 2022). Twórca dokumentalnego filmu pełnometrażowego "Soy paraguayo" (2019, pokazany m.in. na SUNCINE w Guanajuato) i kilku krótszych form dokumentalnych z Ameryki Południowej (np. Rio Bote), obecnie w trakcie postprodukcji cyklu "Synowie tej ziemi. Rozmowy z ludnością rdzenną Argentyny". Regularnie gości w ogólnopolskich mediach jako ekspert ds. Ameryki łacińskiej (m.in. Radio357, Radio Wnet, programy 2, 3 i 4 Polskiego Radia).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama