Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Najlepszy” – spotkanie z Jerzym Górskim

„Najlepszy” – spotkanie z Jerzym Górskim
📅 Data: sobota, 01 lipca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Najlepszy" i spotkanie z bohaterem, tej opartej na faktach historii - Jerzym Górskim.

Spotkanie z Jerzym Górskim i pokaz filmu "Najlepszy":
- CZĘŚĆ DARMOWA - o godz.: 17:30-19:00 spotkanie z Jerzym Górskim, rozmowę poprowadzi Janusz Kalinowski, dziennikarz, psycholog i osoba, która podała mu pomocną dłoń. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
- CZĘŚĆ PŁATNA - o godz. 20:00 rozpocznie się projekcja filmu "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego z gwiazdorską obsadą (Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos).

Data: 1.07.2023 r.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety - w cenie 15/18 zł dostępne on-line na stronie organizatora oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

Wokół spotkania z Jerzym Górskim:

W młodości biegał, gdy goniła go milicja po włamaniu do apteki. Pierwsze, obowiązkowe, w Monarze 1700 metrów, pokonał na ogromnym głodzie narkotykowym. Szybko jednak znalazł sobie nowy nałóg. Miłość do sportu rosła w nim, jak na drożdżach. Dzięki bieganiu z każdym dniem stawał się mocniejszy. Słabość stawała się siłą. Choć życie rzucało mu kłody pod nogi, to i tak za każdym razem potrafił udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze.

"Najlepszy" to historia o niezwykłej, kilkunastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater książki i filmu podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu), zdobywając tytuł mistrza świata.

Historia związana z Jerzym Górskim kończy się i zaczyna w 1984 roku w... Polskiej Agencji Prasowej, kiedy to do siedziby - wówczas na Al. Jerozolimskich - przyjechał narkoman i monarowiec. Przyjechał, aby zamknąć jeden rozdział życia i otworzyć nowy...

"W portierni strażnik spojrzał na mnie groźnie, jakby chciał wzrokiem wygonić z budynku. Nie wzbudzałem zaufania i trudno mu się dziwić. Na jego miejscu zareagowałbym podobnie. Wyglądałem jak połączenie bezdomnego z kostuchą, byłem wrakiem człowieka. Każdy na ulicy patrzył na mnie jak na żula. Wyjaśniłem pokrótce, po co przyjechałem. Po ratunek - nie chciałem iść do piachu, chciałem żyć. Jechałem na spotkanie z dziennikarzem, psychologiem, podróżnikiem i maratończykiem Januszem Kalinowskim – człowiekiem, który na dobre zmotywował mnie do porzucenia nałogu, rozpoczęcia nowego życia i przygody ze sportem" - wspomina Jerzy Górski.

Spotkanie i dyskusja z udziałem także Janusza Kalinowskiego (od godziny 17:30) będzie dobrym wstępem do projekcji filmu fabularnego pod tytułem "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego z gwiazdorską obsadą (Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos).

Nadarza się okazja do przyjścia rodziców ze swoimi dziećmi, aby jeszcze bardziej ostrzec je przed nowymi formami uzależnień, związanymi ze światem wirtualnym. Prowadzą one do niewolnictwa, utraty sensu życia, a niekiedy i śmierci. „Narkotyki to, jak już wielokrotnie podkreślałem, rana naszego społeczeństwa. W jej sidła wpada wiele osób. Jej ofiary tracą swoją wolność w zamian za tę niewolę, uzależnienie, które możemy nazwać chemicznym. Zażywanie narkotyków poważnie szkodzi zdrowiu, ludzkiemu życiu i społeczeństwu – powiedział papież Franciszek na jednej z audiencji. – Wszyscy powinniśmy zwalczać produkcję, przetwarzanie i dystrybucję narkotyków w świecie. Obowiązkiem i zadaniem rządów jest podjęcie odważnej walki z handlarzami śmierci. Nie bójmy się tego określenia. Są to handlarze śmierci."

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama