Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wilanów Royal Jazz Festiwal 2023

Wilanów Royal Jazz Festiwal 2023
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 09 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: sobota, 10 czerwca 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Wilanów, Klimczaka 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wilanów Royal Jazz Festiwal
Scena plenerowa Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1
9 i 10.06.2023 (piątek i sobota), godz. 19:00
Wstęp wolny!
W PRZYPADKU NIEPOGODY KONCERTY ODBĘDĄ SIĘ W CENTRUM KULTURY WILANÓW PRZY UL. KOLEGIACKIEJ 3.

Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Hubert Królak, Centrum Kultury Wilanów i Royal Wilanów zapraszają na drugą odsłonę festiwalu jazzowego w gościnnych progach Royal Wilanów – Wilanów Royal Jazz Festiwal.

-----
9.06.2023 (piątek)

=> godz. 19:00
Andrzej Gondek Trio
Andrzej Gondek (gitara)
Paweł Dobrowolski (perkusja)
Sławek Kurkiewicz (gitara basowa)
ANDRZEJ GONDEK TRIO tworzą wyjątkowi ludzie, mistrzowie swoich instrumentów, którzy z inicjatywy gitarzysty zawiązali trio i zaczęli grać w większości autorski materiał jazzowy z dużymi wpływami bluesa, funku, rocka and rock’n’rolla. Ich wspólne brzmienie to niezwykła ekspresja muzyczno-sceniczna, to dźwięki pełne zaangażowania i rozmachu, które tworzą niebywałą, harmonijną całość. Na koncertach zabierają słuchaczy w swoją pełną pasji, muzyczną podróż, wyzwalając mnóstwo wspaniałej energii, której nie brakuje zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Płyta MAZE – czyli labirynt, nagrana przez trio, otrzymała w tym roku Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku jazz”.

=> godz. 20:15
Aga Brudny Electric Band
Aga Brudny (flet)
Patryk Bizukojć (bas)
Michał Rorat (piano)
Łukasz Kurek (perkusja)
Mateusz Głuszak (gitary)
Aga Brudny Electric Band to formacja powstała w 2021 z długoletnich muzycznych przyjaciół. Liderką zespołu jest Aga Brudny – flecistka, kompozytorka, absolwentka katowickiego wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Muzycy zabierają słuchaczy na swój muzyczny „plac zabaw”, gdzie mieszają się i kotłują jazz, fusion, funk, pop, a nawet klasyka. Niecodzienny skład z „elektrycznym” fletem, jakiego jeszcze nie znacie w autorskich kompozycjach liderki zespołu Agi Brudny. Będzie głośno, elektrycznie, energetycznie, groove’owo i kolorowo.

-----
10.06.2023 (sobota)

=> godz. 19:00
Electric Shepherd
Marek Stryszowski (saksofony, wokal, EWI, loops)
Krzysztof Ścierański (gitara basowa, gitara)
Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne, perkusja)
ELECTRIC SHEPHERD powstał w 1986 roku, jego twórcą i liderem jest Marek Stryszowski – saksofonista, wokalista i kompozytor, który po rozstaniu się z legendarnym LABORATORIUM założył swoją nową formację muzyczną stylistycznie nawiązującą do world music. Ten element zasadniczo wyróżnia ELECTRIC SHEPHERD spośród innych zespołów, z którymi obecnie występuje Marek Stryszowski, tj. w reaktywowanym Laboratorium oraz drugiej własnej formacji LITTLE EGOISTS. ELECTRIC SHEPHERD od początku istnienia zaczął występować na prawie wszystkich ważniejszych festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. Styl muzyki koncertów Electric Shepherd Marka Stryszowskiego współcześnie określany jest jako FFM, czyli Future Fusion Music. W programie koncertowym zespołu znajduje się m.in. repertuar z realizowanej obecnie płyty Marka Stryszowskiego BLACK PERCHERON, w nagraniu której uczestniczą obecni muzycy Electric Shepherd.

=> godz. 20:15
Piotr Matusik Trio Independence
Piotr Matusik (piano)
Alan Wykpisz (kontrabas)
Patryk Dobosz (perkusja)
Trio prezentuje się albumem „Independence” nie tylko jako ortodoksyjnie sformatowany modern-jazzowy band, ale szuka inspiracji także w ultranowoczesnych strukturach. Z jednej strony są to inklinacje wprowadzające zachwyt nad elektronicznym brzmieniem, z drugiej zachowawczy szacunek do jazzowej tradycji. Zarówno pianista Piotr Matusik, jak i kontrabasista Alan Wykpisz, i perkusista Patryk Dobosz stanowią niezwykle zgrabny i spójny twór, dla którego kreacja brzmienia jest oczywistą, jazzową nonszalancją. Ciekawe melodyczne skojarzenia przeplatają się spójnymi improwizacjami, by nad całością panować matematyczno-logiczną dyscypliną muzyczną [Dionizy Piątkowski].

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wilanów lub w kategoriach: impreza koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama