Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Hamilton de Holanda Jobim Trio

Jazz na Starówce 2023 - Hamilton de Holanda Jobim Trio
📅 Data: sobota, 01 lipca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Hamilton de Holanda Jobim Trio
1 lipca 2023, godz. 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Polska Premiera. Trzykrotny zdobywca Latin GRAMMY, mistrz mandoliny, wybitny muzyk i improwizator po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Wirtuozowski, błyskotliwy i wyjątkowy – to tylko niektóre z przymiotników opisujących muzyka, który rozpala światową publiczność, rozwijając karierę obsypaną nagrodami. Amerykańska prasa okrzyknęła go "Jimi Hendrixem mandoliny".

Hamilton de Holanda. Kompozytor, improwizator, lider zespołu, wykorzystuje nowe techniki gry na 10-strunowej mandolinie. Komponując 24 kaprysy na mandolinę wydobył ten charakterystyczny brazylijski instrument z dziedzictwa niektórych jego wpływów i stylów, aby uczynić go instrumentem o zasięgu międzynarodowym. Wykształcił charakterystyczny sposób gry i charakter tego instrumentu. Jego frazowanie, brzmienie, w połączeniu z szybkością pasaży solowych i improwizacji, inspirują nowe generacje muzyków.

Jest muzykiem wielokrotnie nagradzanym. W Brazylii zdobył status gwiazdy. Zdobył nagrody Latin GRAMMY - 2022 dla najlepszego albumu instrumentalnego" Maxime Samba Groove", 2019 dla najlepszego albumu "Samba de Chico", 2015 dla najlepszej brazylijskiej piosenki "Bossa Negra". Do tego, Premio da Musica Brasileira, ECHO JAZZ, CHOC i liczne nominacje.

Obecnie ma ponad 216 000 obserwujących na Facebooku i ponad 158 000 na Instagramie.

Takie postacie jak Ivan Lins, Hermeto Pascoal, Maria Bethânia, i João Bosco uważają go za "jednego z najlepszych muzyków na świecie".
(Wayne Shorter został niedawno zapytany, z jakim muzykiem chciałby pracować, i odpowiedział, że z Hamiltonem).

Ma na koncie 26 znakomitych albumów i koncerty, nagrania ze znakomitościami sceny jazzowej jak: Chick Corea, Wynton Marsalis, Richard Galliano, Joshua Redman, Stefano Bollani, Omar Sosa, Snarky Puppy, Bela Fleck, Hermeto Pascoal, Chucho Valdes, Paquito d`Rivera, Egberto Gismonti, Milton Nascimento.

Brazylijski jazz, tak, ale nie lubi definiować, kategoryzować swojej muzyki, bo dla niego inspiracja i improwizacja jest najważniejsza. Woli przedstawiać się jako muzyczny odkrywca poszukujący piękna i spontaniczności.

Mistrz mandoliny gra i improwizuje ponad ograniczeniami i gatunkami, a "jego geniusz olśniewa publiczność na całym świecie".

Hamilton de Holanda jest prawdopodobnie najważniejszym instrumentalistą, jakiego Brazylia przedstawiła światu w ostatnich dziesięcioleciach. Ma szansę zyskać podobne światowe uznanie jak Baden Powell w latach 60., czy Hermeto Pascoal w latach 70.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama