Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Leszek Kułakowski Quintet

Jazz na Starówce 2023 - Leszek Kułakowski Quintet
📅 Data: sobota, 08 lipca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Leszek Kułakowski Quintet
8 lipca 2023, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Leszek Kułakowski – fortepian
Andy Middleton – saksofon tenorowy i sopranowy
Jerzy Małek – trąbka, flugelhorn
Piotr Kułakowski – kontrabas
Tomasz Sowiński – perkusja

Usłyszymy retrospektywny, międzynarodowy projekt z udziałem wybitnych muzyków z okazji Jubileuszu 30 – lecia pracy artystycznej pianisty zwanego przez krytykę "wizjonerem jazzu". Lider należy bez wątpienia do elity polskich artystów jazzowych, twórca kompletny (kompozytor, pianista, aranżer, teoretyk). W twórczości zafascynowany jest jazzem traktowanym jako tworzywo uniwersalnej narracji muzycznej.

Leszek Kułakowski. Pianista, kompozytor, teoretyk muzyki, prof. dr hab., założyciel kierunku "Jazz i muzyka estradowa" w AM w Gdańsku. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowego Komeda Jazz Festival oraz Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

Porusza się w szerokim spektrum stylistycznym; jego twórczość jest inspirowana różnymi odmianami jazzu, utworami Krzysztofa Komedy, Fryderyka Chopina, dziełami Trzeciego Nurtu, muzyką religijną, folklorem kaszubskim.

Jest z kompozytorem ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno – wokalne – od zespołów jazzowych po big – bandy i orkiestry symfoniczne. Wydał 7 autorskich albumów.

Współpracował z wieloma czołowymi postaciami amerykańskiego i polskiego jazzu jak: Eddie Hendersonm, Edd Schuller, Christine Corea, Steve Groover, Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Żądło, Kazimierzem Jonkiszem, Jackiem Pelcem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, i wieloma innymi.

Do najważniejszych utworów artysty należą: "Missa Miseri Cordis"- na sopran, alt, tenor, bas, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną, "Piano concerto" na fortepian z orkiestrą ,"Sketches for jazz trio & symphony orchestra""Dyskretny urok konsonansów" na orkiestrę smyczkową, " Ewencja", " Free Steps", "Walczyk Dekadencki" – na trio jazzowe i orkiestrę, "Eurofonia" na głos solowy, kwintet jazzowy i orkiestrę "Aleatomodalblues", "Cap Ca Rap", "Repetition 2005" na big-band jazzowy, "Ostinatopermutacje" na skrzypce, klarnet basowy, marimbę, gran cassa, fortepian.

Trzykrotnie otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną oraz Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Srebrny medal Gloria Artis. W 2001 roku jego płyta "Eurofonia" uznana została za "Album Roku" w plebiscycie "Jazz Forum", a w 15 lat później otrzymał tytuł "Osobowości Roku" w ankiecie "Głosu Pomorza".

Dyskografia Artysty obejmuje 22 autorskie, monograficzne albumy.

Koncertował na najważniejszych festiwalach jazzowych kraju i scenach Europy i USA.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama