Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Krzesimir Dębski - String Connection Plus - Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej

Jazz na Starówce 2023 - Krzesimir Dębski - String Connection Plus - Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej
📅 Data: sobota, 29 lipca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Krzesimir Dębski - String Connection Plus - Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej
29 lipca 2023, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Krzesimr Dębski - skrzypce
Andrzej Olejniczak - saksofon
Zbigniew Wrombel - kontrabas
Krzysztof Przybyłowicz - perkusja
Andrzej Jagodziński - fortepian
Piotr Wrombel - fortepian
Adeb Chamoun - instrumenty perkusyjne

Koncert z okazji jubileuszu 50-lecia wyjątkowego artysty - wirtuoza skrzypiec, pianisty, wybitnego kompozytora, aranżera, dyrygenta, który porusza się równie swobodnie w świecie jazzu i muzyki klasycznej. Lider legendarnego zespołu String Connection, zespółu - legendy, jednej z najważniejszych formacji fusion lat 80., po 10 latach wraca z koncertem na festiwal.

Krzesimir Dębski. Muzyczny wirtuoz, człowiek renesansu. Wybitny kompozytor, wirtuoz skrzypiec, pianista, dyrygent, aranżer. Porusza się równie swobodnie w świecie jazzu i muzyki klasycznej. Lider legendarnego zespołu String Connection.
Jest laureatem I nagrody na międzynarodowym konkursie Jazzowym w Hoeilaart, nagród czytelników Jazz Forum dla Muzyka, Kompozytora, Skrzypka Roku, znalazł się w ankiecie Down Beat wśród dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata.
Laureat I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia, 1983). W latach 80. wielokrotnie zdobywał tytuł "Najlepszego Skrzypka, Kompozytora i Aranżera Roku" w ankietach magazyny Jazz Forum. W roku 1985 znalazł się w dziesiątce najlepszych skrzypków jazzowych w ankiecie "Down Beat". Współpracował z wieloma muzykami światowej sławy, m.in. Tony Kalatos, Charles Tolliver, John Blake i Diddier Lockwood.
Nagrał kilkanaście autorskich płyt. Ma na koncie ponad 60 utworów m. in.: operę, 2 symfonie, 4 oratoria, 11 koncertów i dziesiątki przebojów. Jest laureatem konkursów kompozytorskich, m.in. Kanadyjskiej Akademii Filmowej. Skomponował muzykę do kilkudziesięciu filmów i seriali telewizyjnych. W USA film "Maszyna Zmian" z jego muzyką był nominowany do Emmy Award ’98. W roku 2000 otrzymał "Fryderyka" (Kompozytor Roku) oraz "Philip Award" Międzynarodowej Akademii Filmowej za muzykę do "Ogniem i mieczem" a w 2001 nagrodę za muzykę do "W pustyni i w puszczy" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyros (Grecja).
Prof. Dr. hab. Krzesimir Dębski jest wykładowcą kompozycji i aranżacji na AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

String Connection, zespół - legenda, jedna z najważniejszych formacji fusion lat 80. Sukcesy zespołu, laury dla muzyków i nagrań, udział w najważniejszych festiwalach Europy spowodowały, iż zespół stał się "legendą" polskiego jazzu.
Grupa została utworzona przez skrzypka i kompozytora Krzesimira Dębskiego w 1981. Zespół natychmiast zyskał uznanie fanów i krytyków, wkrótce wystąpił na Jazzie nad Odrą i Jazz Jamboree. W 1983 zdobył I nagrodę na prestiżowym festiwalu Hoeilaart w Belgi; w latach 1983-86 był najwyżej notowanym zespołem elektrycznym w rankingu Jazz Top magazynu "Jazz Forum". String Connection nagrał ok. dziesięciu albumów, koncertował w Europie, USA i Kanadzie, wylansował kilka hitów, które stały się jego muzycznymi wizytówkami. Koncerty zespołu przyciągają tłumy fanów – tych dawnych i tych nowych.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama