Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Wojtek Mazolewski Quintet - Spirit To All

Jazz na Starówce 2023 - Wojtek Mazolewski Quintet - Spirit To All
📅 Data: sobota, 05 sierpnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Wojtek Mazolewski Quintet - Spirit To All
5 sierpnia 2023, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Wojtek Mazolewski – kontrabas
Jakub Janicki – perkusja
Oskar Torok – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Marcel Baliński – instrumenty klawiszowe

Trójmiejski basista, jeden z najpopularniejszych muzyków jazzowych, który z sukcesem prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu wystąpi z najnowszym, piątym studyjnym albumie "Spirit To All” wydany w angielskiej wytwórni Whirwind Recordings. Kompozycje na płycie nawiązują do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu.

Wojtek Mazolewski, trójmiejski basista, to jeden z najpopularniejszych muzyków jazzowych, który prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu. Wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz łamy prasy popularnej.

Usłyszymy najnowszy, piąty studyjny album Wojtka i jego kwintetu, "Spirit To All" wydany w angielskiej wytwórni Whirwind Recordings. Kompozycje na płycie nawiązują do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu.

Wojtek Mazolewski. Założyciel i lider Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet to jeden z współtwórców yassu, basista, kompozytor, producent, jest także autorem muzyki filmowej i teatralnej.

Muzyczny partner m.in. Tomasza Stańko, Johna Zorna, Dennisa Gonzalesa, Tima Berne, Mikołaja Trzaski, Marcina Maseckiego. Laureat prestiżowych nagród m.in.: Monster of Jazz nagrody III PR Polskiego Radia, Mateusza radiowej "Trójki", Jazzowego Oscara Stowarzyszenia Grand Prix Melomani.

Wojtek Mazolewski Quintet od 2011 roku z sukcesem reprezentuje polski jazz na arenie międzynarodowej. Zespół wystąpił między innymi we Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Japonii, Chinach, Meksyku, Kolumbii, Peru, Indiach i Brazylii.

Już premierowy album zespołu "Smells Like Tape Spirit" otrzymał Nagrodę̨ Muzyczną PR3 "Mateusze 2011". Album Polka (2014) uzyskał status Platynowej Płyty, a grupa zaprezentowała materiał na 200 koncertach, które odbyły się w 21 krajach.

Znakomity zespół zachwycił krążkami "Polka" i "When Angels Fall" (z muzyką K. Komedy).

Międzynarodowa edycja albumu: Polka – Worldwide Deluxe Edition wydana nakładem brytyjskiej wytwórni Whirlwind Recordings, okazała się światowym sukcesem i zebrała rewelacyjne recenzje krytyków.

Prestiżowy amerykański magazyn DownBeat uznał album za jedną z pięciu najlepszych jazzowych płyt roku, a amerykański portal All About Jazz dostrzegł w płycie znamiona geniuszu".

Każdy koncert zespołu Wojtka Mazolewskiego przyjmowany jest entuzjastycznie przez publiczność.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama