Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Karol Dobrowolski Trio & Ludovic Beie - Bleue Melancolie

Jazz na Starówce 2023 - Karol Dobrowolski Trio & Ludovic Beie - Bleue Melancolie
📅 Data: sobota, 12 sierpnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Karol Dobrowolski Trio & Ludovic Beie - Bleue Melancolie
12 sierpnia 2023, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Karol Dobrowolski - skrzypce
Ludovic Beie - akordeon
Michał Jaros - kontrabas

Znakomity polski skrzypek jazzowy i kompozytor, oraz francuski wirtuoz jazzowego akoreonu o miedzynarodowej renomie wystapią w ciekawym projekcie. Usłyszymy mieszankę jazzu, muzyki klasycznej, folku, muzyki cygańskiej. Muzyka w kórej słychać echa jazzu manouche (gypsy jazz), swingu i stylistykę brzmień Stephane Grappelli ego i Django Reinhardta.

Karol Dobrowolski blisko 20 lat mieszka we Francji, gdzie swoje artystyczne życie związał z Paryżem, kończąc m.in. prestiżową Centre des Musiques u maestro Didiera Lockwooda. Jest wykładowcą w Conservatoire de Musique et de Danse oraz w Atelier Musical w Fontay Sous Bois pod Paryżem. Tam prowadzi dwie formacje. Ukończył także, z wyróżnieniem Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Muzycznym w Katowicach. Jest finalistą prestiżowych konkursów jazzowych.
Grał z wieloma znakomitościami sceny jazzowej – w Polsce m.in. z Wojciechem Karolakiem, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Jagodzińskim, Nigelem Kennedym, Didierem Lockwoodem, Robym Lakatosem, Giovannim Mirabassim, François Constantinem, Pierrem Blanchardem.
W 2013 r., wydał płytę Warner Poland, rok pózniej Eurozone – music. W 2022 roku nakładem warszawskiego wydawnictwa For Tune ukazał się jego debiutancki album solowy Karol Dobrowolski Ensemble "Bleue Mélancolie" na którym zagrały wielkie gwiazdy jazzu i muzycznej estrady takie jak: węgierski skrzypek cygański Roby Lakatos, Alexis Cardenas-skrzypcowy wirtuoz z Wenezueli, Giovanni Mirabassi wybitny włoski pianista jazzowy, oraz Greg Zlab vel Grzegorz Szlapczynski, polsko - francuski harmonijkarz.
W ostatnich latach występował na festiwalach w Polsce takich jak: Złota Tarka 2019, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami w Krakowie w 2020 roku. Od roku 2022 występuje regularnie w teatrze T.E.C Teatr Elisabeth Czerczuk w Paryżu jako kompozytor, skrzypek i aktor.

Ludovic Beie. Francuski wirtuoz jazzowego akoreonu o miedzynarodowej renomie. Ma doktorat z gypsy jazz Uniwersytetu w Sorbonie. Nagradzany muzyk, autor, kompozytor i aranżer. Tworzy także muzyke do filmow i seriali TV. Otwarty na wiele stylów i obdarzony wspaniałą jazzową frazą.
W wieku zaledwie 24 lat grał na europejskiej i amerykańskiej scenie z czołowymi muzyków jazzowymi jak Angelo Debarre, Dorado Schmitt, Martin Taylor, Paquito D’Rivera, James Carter.
Regularnie koncertował w Stanach Zjednoczonych, dwukrotnie występując w prestiżowej Carnegie Hall, z Tootsem Thielemansem, Herbie Hancockiem i Eliane Elias, a następnie z Django AllStars w 2018 roku. Jest także stałym bywalcem SF Jazz w San Francisco, festiwal w Newport czy nowojorskim klubie Birdland.
Występował na prestiżowych festiwalach i miejscach na całym świecie, a zwłaszcza w USA z Dorado Schmittem: Kennedy Center w DC, San Francisco Festival, nowa Disney Hall w Los Angeles, Chicago Symphony Hall, Kimmel Center for the Arts w Philadelphia, Birdland (NYC), Olympia, Salle Pleyel (Paryż), Blue Note (Mediolan), Festival de Jazz de Montreal (Kanada), Phoenix Hall (Osaka - Japonia) itp.
Zdobywca wielu nagród, m.in.: Nagroda widzów Gus 2005, Nagroda Francisa Baxtera » 2007 Spedidam Generation Artist 2015. Wraz ze swoją wirtuozowską grą jest twórczym, nagradzanym kompozytorem i aranżerem w wielu różnych dziedzinach.

Michał Jaros. Kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Uznany "Nową Twarzą Polskiego Jazzu", otrzymał liczne nagrody wśró nich m.in.takie jak Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą, I nagrodę w konkursie Festiwalu Jazz Juniors . Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia oraz Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Koncertował z czołowymi muzykami jazzowymi, między innymi: Terence Blanchard, Ishmael Wadada Leo Smith, Ed Cherry, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Grażyna Auguścik. W 2018 roku nakładem wytwórni Multikulti Project ukazał się jego debiutancki album pod tytułem "Floating Bridges", na którym znajdują się autorskie kompozycje lidera inspirowane współczesną muzyką jazzową, klasyczną i filmową.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama