Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Antonio Farao American Trio - Black Inside

Jazz na Starówce 2023 - Antonio Farao American Trio - Black Inside
📅 Data: sobota, 19 sierpnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Antonio Farao American Trio - Black Inside
19 sierpnia 2023, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Antonio Farao - fortepian
Ira Coleman - kontrabas
Billy Hart - perkusja

Po 25 latach wybitne Trio wraca na scenę by wystąpić po raz pierwszy w Warszawie. Z wielką przyjemnością przedstawiamy Black Inside, pierwszy międzynarodowy album Antonio Farao jako lidera w otoczeniu wybitnych amerykańskich muzyków, stanowiący ważny punkt zwrotny w karierze jednego z najlepszych współczesnych pianistów. (Jeff "Tain" Wattsa zastąpi legenda jazzowej perkusji Billy Hart).

Antonio Farao. Uważany przez międzynarodową krytykę za jednego z najlepszych współczesnych pianistów jazzowych. Muzyczny zmysł Faraò wraz z niezwykłym talentem do melodycznej improwizacji, przyczyniły się do jego reputacji jako jednego z najbardziej szanowanych pianistów na scenie międzynarodowej. Styl Faraò jest wyjątkowy: bezbłędna biegłość techniczna, nieokiełznana kreatywność i porywająca witalność w połączeniu z niezwykłymi umiejętnościami rytmicznymi.

Rodowity Rzymianin, urodzony w 1965 r. ukończył studia w Konserwatorium im Giuseppe Verdiego w Mediolanie.

Gra od 5 roku życia. Już w młodym wieku 22 lat zdobył nagrodę New Talent Prize na X1 Music Review, a cztery lata później otrzymał prestiżową nagrodę Four Roses Prize w Mediolanie oraz główną, prestiżową nagrodę Martial Solal Piano Jazz Competition (organizowaną raz na 10 lat).

Te sukcesy przyniosły mu kontrakt płytowy w wytwórni Enja, gdzie wydał trzy świetne albumy: "Black Inside" (1998), "Thorn" (2002) z Jackiem De Johnettem na perkusji, Chrisem Potterem na saksofonie tenorowym i Drew Gressem na kontrabasie, oraz "Next Stories" (2002).

W jego autorskich albumach niemal zawsze biorą udział muzycy z najwyższej światowej półki (na przedostatnim albumie "Eklektik" grają Snoop Dogg, Marcus Miller, Bireli Lagrène).

Współpracował m.in. z: Garym Bartzem, Lee Konitzem, Stevem Grossmanem, Chico Freemanem, Johnem Abercrombie, Richardem Galliano, Tootsem Thiellemansem, Jackiem Dejohnettem, Davem Liebmanem, Didierem Lockwodem, Bennym Golsonem, Joe Lovano, Chris Potterem, Johnnym Griffinem, Georgem Garzone, Charlesem Tolliverem, Christian McBride. Branfordem Marsalisem.

Pianista występował na scenach całego świata. Był kilkakrotnie zapraszany przez Herbiego Hancocka do udziału w światowym wydarzeniu organizowanym przez UNESCO i ONZ, International Jazz Days, występując razem z Brandfordem Mrsalisem, Waynem Shorterem, Alem Jarreau i wieloma innymi znakomitościami jazzu.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama