Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Harold López-Nussa - Timba a la Americana

Jazz na Starówce 2023 - Harold López-Nussa - Timba a la Americana
📅 Data: sobota, 26 sierpnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Harold López-Nussa - Timba a la Americana
26 sierpnia 2023, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Harold Lopez-Nussa - fortepian
Grégoire Maret - harmonijka ustna
Thibaud Soulas - kontrabas
Ruy Lopez-Nussa - perkusja

Podwójna Premiera. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi wschodząca gwiazda kubańskiego jazzu, pianista, kompozytor - wirtuoz i erudyta muzyczny, który w oryginalny, pełnym pasji stylu, łączy jazz z tradycjami latynoskimi, afro-kubańskimi, tworząc barwny muzyczny świat. Podczas festiwalu usłyszymy materiał z jego najnowszego albumu - Timba a la Americana (debiut w Blue Note Records) który ma ukazać się w połowie tego roku (współproducentem jest założyciel Snarky Puppy, Michael League).

Harold López-Nussa. Kubański pianista, kompozytor (potomek wybitnej muzycznej rodziny), ugruntował swoją pozycję jednego z najbardziej innowacyjnych muzyków nowej generacji. Chucho Valdes nazywa go "awangardą nowej generacji muzyków", który ma "subtelne brzmienie, błyskotliwe pomysły i niepowtarzalny styl muzyczny". Pretenduje do miana kolejnego po Alfredo Rodriguezie światowego odkrycia muzycznego z Kuby.

Jest muzykiem o zdumiewającej technice, a swoją miłość do jazzowej improwizacji i kubańskich korzeni, klasycznych inspiracji, tworzy wyjątkowy styl globalnego jazzu. Jego muzyka odzwierciedla pełen zakres i bogactwo muzyki kubańskiej, z charakterystyczne połączenie elementów klasycznych, folklorystycznych i improwizacji jazzowej. "Eksploduje i rozszerza współczesne narracje wokół nowoczesnego jazzu, genialnie łącząc niezliczone style afro - kubańskie

Rozpoczął naukę gry na fortepianie w Manuel Saumell Conservatory w wieku 8 lat, następnie uczęszczał do Amadeo Roldán Conservatory w Havanie i ukończył Instituto Superior de Artes (ISA). Występował z Kubańską Narodową Orkiestrą Symfoniczną oraz Matanzas Symphony Orchestra jak i ze znanymi muzykami jazzowymi i folkowymi: Chucho Valdés’em, David’em Sánchez’em, Christianem Scottem i Horacio "El Negro" Hernández’em. Wszystkie te doświadczenia wpłynęły na eklektyczność muzyki López-Nussa’a.

Występował na prestiżowych scenach i festiwalach takich jak: Olympia Theater, New Moring w Paryżu, Barbican Center i Ronnie Scott Club w Londynie, Cotton Club w Tokio, The Kennedy Center i SFJAZZ Center, oraz na San Francisco Jazz Festival, Montreux Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, Marciac Jazz Festival, Nord Sea Jazz Festival i wielu innych.Otrzymał znaczące krajowe i międzynarodowe nagrody w świecie klasycznym i jazzowym. Najważniejszą z nich to Pierwsza Nagroda i Nagroda Publiczności Konkursu Pianistycznego Solo na Montreux Jazz Festival w 2005 roku.

Unikalne połączenie wielu muzycznych wpływów, jego płyty, podkreślają nie tylko jego wirtuozerię i wszechstronność jako muzyka interpretatora, ale także jego wymiar jako kompozytora i aranżera, i czynią z pianisty bardzo charakterystyczny głos w świecie muzycznym.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama