Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"QUALITY" Wystawa malarstwa MAŁGOSI MALINOWSKIEJ

"QUALITY" Wystawa malarstwa MAŁGOSI MALINOWSKIEJ
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 16 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: poniedziałek, 10 lipca 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, KLITKA ATELIER ul. Stalowa 18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa malarstwa Małgosi Malinowskiej "QUALITY"

Artystka o wystawie:
Ile wart jest mój czas spędzony nad każdym obrazem? Nie mierzę tego. I nie liczę już godzin. Chcę tylko, żeby moja praca była dobra. 

Każdego roku maluję coraz mniej obrazów, chociaż wydaje mi się, że pracuję cały czas. Tak ewoluuje moja technika. Jest to przeciwne modelowi biznesowemu na rynku sztuki, w którym powinno mnie być coraz więcej. Ja na parę miesięcy poświęcam się bez reszty jednemu dziełu. Co to oznacza dla jego wartości? 

W swojej codziennej rutynie staram się oscylować głównie wokół pracowni. Niewiele wychodzę. Potrzebuję przestrzeni i czasu, aby wprowadzić się w stan medytacji, który jest dla mnie jedynym sposobem na tworzenie. Może staję się neurotyczna, ale tego wymaga moje rzemiosło. 

Świadomie odrywam się od głównego nurtu i kieruję wzrok ku dawnym mistrzom. Balthus nadal jest tym, który najbardziej rozbudza moją wyobraźnię. Romantycznie tęsknie za czasami ecole de Pari. A kiedy czuję się wyczerpana walką ze współczesnością samą siebie zabieram na wycieczkę do Paryża. 

Ścieżka twórczości jaką sobie obrałam bywa samotna. Jednak najtrudniejszą rzeczą na tej drodze jest znalezienie tematu, który ma dla mnie znaczenie. Kiedy w końcu na niego trafiam, trzymam się go z pasją. W ten sposób obrazy stają się miarą mojego życia. Nie wiedziałbym, co ze sobą zrobić, gdyby moim głównym celem nie było doskonalenie stylu. 

Czasem w siebie wątpię, ale nigdy we własną sztukę. Moje obrazy są najlepszą wersja mnie. A teraz przyjrzyj się im, naprawdę dobrze. Poświęć trochę czasu temu, co znaczy dla mnie tak wiele. Czy rozumiesz już o czym mówię?

Małgosia Malinowska 

---BIO---

Małgosia Malinowska urodziła się w 1984 roku w Warszawie. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Academia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. W 2009 roku otrzymała tytuł magistra sztuki z wyróżnieniem rektorskim i nagrodą prof. Józefa Szajny.
 
W 2010 roku odbyła studia podyplomowe w ramach programu Art & Design w Central Saint Martins College w Londynie. Dzięki stypendium na The National Academy School w Nowym Jorku wyjechała do USA, gdzie ukończyła The Studio Art Intensive Program. Jej wystawa końcowa uznana za najlepszą w roku 2016 wygrała jej rezydencję w La Napoule Art Foundation we Francji.

Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Europie i za oceanem. Była uczestniczką słynnego cyklu wystaw Creative Mischief w The National Academy Museum w Nowym Jorku.

Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Nowym Jorku, San Paulo, Canberze, Londynie, Mediolanie, Brukseli, Warszawie i wielu innych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama