Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

OTWARTA ZĄBKOWSKA - 25 lipca

OTWARTA ZĄBKOWSKA - 25 lipca

reklama
📅 Data: sobota, 25 lipca 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Ząbkowska (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: inne koncert spacer spotkanie teatr inne


OTWARTA ZĄBKOWSKA to nowa formuła działań artystycznych, która wyniknęła z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności, przypomnienia, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od ich pojawienia się na Pradze blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim SPOTKANIA.

PROGRAM
sobota, 25 lipca
KULTURALNY MELANŻ
Literacki spacer, czytania performatywne, slam z nagrodami. Koncerty, teatr lalek dla małych i dużych. Samba i capoeira. Koncert: Miąższ.

12.00-22.00
Otwarty Antykwariat
Setki niepowtarzalnych książek i winyli.
/ na ulicy

12.00-22.00
Grupa Capoeira Beribazu: przedstawia Samba i Capoeira
/ na ulicy

14.00
Spektakl teatralny “TUWIM Julek - PARA buch, FRAZY w ruch
Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi
/ na ulicy

14.00
Nie tylko Tyrmand i Masłowska…
Spacer śladami praskich bohaterów i wydarzeń literatury współczesnej.
Gdzie mieszkał Meto? Którędy i dlaczego uciekał Merynos? Kogo poznała Marta na Bazarze Różyckiego? Na jakie „roboty” jeździła Halina Żyleta z Celiną na Stalową? Skąd miały pierwotnie pochodzić tytułowe cwaniary? Jakich przygód doświadcza MC Doris? A jakiej różnorodności pasażerów – bohaterka „Zjazdu do zajezdni”? Na wyprawę po literackich wizerunkach Pragi Północ wszystkich chętnych zabierze krytyk Michał Łukaszuk.
Start: pomnik Aniołka, Ząbkowska 1
/ ulica Ząbkowska i okolice

16.00-19.00
Czytania performatywne
Prowadzenie: Weronika Lewandowska, Xawery Stańczyk
Podczas tego improwizowanego wydarzenia dwoje poetów, slamerów i performerów wyjdzie na ulicę, aby wejść z dialog z przestrzenią miejską Pragi, nawiązać bliskie relacje z otoczeniem i społecznością, współtworzyć z nimi krajobraz dźwiękowy i myślowy. Łącznikami w tym kontakcie staną się wiersze (zarówno poetów współczesnych, jak i tych już klasycznych), poprzez które występujący zapytają o codzienne problemy mieszkańców i ich więzi z okolicznymi miejscami. Odwróceniu ulegną jednak tradycyjne role i hierarchie: mieszkańcy będą mogli również odpowiedzieć wierszem – własnym lub wybranym spośród przygotowanych przez organizatorów. Wszyscy przechodnie zostaną zaproszeni do czynnego udziału w slamie.
klub OFF SIDE / Brzeska 16

19.00-21.00
Slam topograficzny
„Artystą słowa” może stać się każdy, kto zgłosi chęć uczestnictwa w wydarzeniu.
Slam to wyjątkowy gatunek agonu poetyckiego, w którym na teksty, głosy i ekspresje mierzą się artyści słowa. Gatunek przy tym dość demokratyczny: „artystą słowa” może stać się każdy, kto zgłosi chęć uczestnictwa w wydarzeniu, zaś w kolejnych rundach to publiczność decyduje, kogo chce uhonorować nagrodą (pula: 500).
Chcemy jednak, by slam topograficzny nie miał charakteru rywalizacji, ale przede wszystkim kolektywnego przeżycia, wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy mieszkańcami Pragi a gośćmi. Uczestników poprosimy o prezentację wierszy traktujących o najbliższej im przestrzeni miejskiej, relacjach z otoczeniem geograficznym i sąsiedzkim, procesach społecznych przebiegających w ich dzielnicach, codziennych zmaganiach z przeciwnościami. Postaramy się, by poezja ujawniła swój wspólnotowy i polityczny potencjał, projektując nowe więzi z zamieszkiwanymi miejscami.
klub OFF SIDE / Brzeska 16

20.30
Miąższ - koncert
ogródek Bal Bar / Ząbkowska 9

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę