Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zwierzęta origami - warsztaty przyrodniczo-plastyczne dla dzieci w wieku 9-13 lat i opiekunów

Zwierzęta origami - warsztaty przyrodniczo-plastyczne dla dzieci w wieku 9-13 lat i opiekunów
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 26 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: piątek, 30 czerwca 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie, Koszary Kantonistów (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Poznajcie zwierzęta z różnych stron świata i nauczcie się wykonywać papierowe figurki techniką origami. Na warsztaty przyrodniczo-plastyczne zapraszamy dzieci w wieku 9-13 lat i opiekunów.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny w ramach programu MKiDN "Kultura Dostępna". Miejsce spotkania: Koszary Kantonistów. Obowiązują zapisy: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl lub tel. (+48) 518 684 215. Prowadzenie: Radosław Pomagalski.

Na zajęciach poznamy gatunki żyjące w miejskich parkach, lasach i miejscach tak egzotycznych, jak Afryka czy tereny polarne. W części warsztatowej nauczymy się wykonywać techniką origami papierowe zwierzęta. Origami, oznaczające po japońsku "złożony papier", uważa się za tradycyjną sztukę japońską, która niegdyś z powodu wysokich cen papieru dostępna była jedynie w kręgach arystokracji. Technika wywodzi się ze zwyczaju zawijania w kosztowny, ozdobny papier listów i podarków.

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ

26 czerwca, godz. 12.00-13.30
"Zwierzęta Łazienek Królewskich"
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zwierząt żyje tuż obok nas. Szczególnie bogatym środowiskiem są rozległe parki miejskie, które zapewniają schronienie, miejsce wychowu młodych i pożywienie wielu gatunkom. W ogrodach Łazienek Królewskich bez trudu zobaczyć można wiewiórki, pawie czy kaczki krzyżówki. Uważniejsi obserwatorzy spotkają tu także puszczyki, kowaliki, dzięcioły, a nawet zimorodka czy czaplę. Podczas warsztatów spacerować będziemy po łazienkowskich ogrodach, a następnie wykonamy techniką origami spotkane zwierzęta.

27 czerwca, godz. 12.00-13.30
"Zwierzęta polskich lasów"
Leśne zwierzęta trudniej jest zobaczyć niż te, które spotykamy w parkach. Trzymają się z dala od ludzi, co powinniśmy uszanować, żeby nie narazić na niebezpieczeństwo ich lub nas samych. Z bliska można je podziwiać m.in. w muzeach przyrodniczych, w tym również w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Zobaczymy tu, jak wyglądają m.in. jelenie, sowy, lisy, żubry, dziki czy zające. Bogatsi o wiedzę na temat leśnych zwierząt wykonamy techniką origami kilka z nich.

28 czerwca, godz. 12.00-13.30
"Niezwykła awifauna"
Ptaki to niezwykle ciekawe zwierzęta. Opanowały praktycznie wszystkie środowiska. Żyją na biegunach, pustyniach i moczarach. Ich umiejętności zadziwiają, gdyż potrafią latać na duże odległości. Podczas warsztatów posłuchamy o zwyczajach różnych gatunków awifauny. Następnie wykonamy techniką origami kilka ptaków.

29 czerwca, godz. 12.00-13.30
"Zwierzęta Afryki"
W Afryce możemy spotkać zupełnie inne zwierzęta niż w polskich lasach. Nic dziwnego, gdyż środowisko, w jakim żyją, również znacznie różni się od naszego. Na sawannach, pustyniach i w lasach tropikalnych zwierzęta nie muszą się martwić nadejściem zimy, ale niebezpieczne będą dla nich susze, upały lub bardzo groźne drapieżniki i pasożyty. Na zajęciach poznamy afrykańskie zwierzęta i dowiemy się, jakie strategie przetrwania stosują, by przeżyć. Nauczymy się również wykonać niektóre z nich techniką origami.

30 czerwca, godz. 12.00-13.30
"Zwierzęta polarne"
Rejony polarne wydają się wyjątkowo niegościnnym do życia terenem dla zwierząt. Zimą przez wiele miesięcy słońce nie wschodzi, a temperatura spada do kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Niewiele roślin lądowych i roślinożerców jest w stanie tam przetrwać. Jednocześnie arktyczne wody są niezwykle żyzne, bardzo bogate w plankton, ryby i skorupiaki. Dzięki temu w rejonach polarnych żyje wiele zwierząt doskonale przystosowanych do przeżycia w tych trudnych warunkach. Poznamy niektóre z nich i wykonamy ich sylwetki techniką origami.

Radosław Pomagalski - z wykształcenia i zamiłowania przyrodnik. Właściciel pokaźnej kolekcji egzotycznych zwierząt. Studiował biologię na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasów studenckich prowadzi w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa lekcje muzealne i warsztaty o tematyce przyrodniczej. Jest autorem realistycznych kolorowanek dla najmłodszych.

---
Fot. Agnieszka Zommer

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę