Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

DEREGULACJA: warsztaty z rezydentką programu WARSZAWA | BERLIN

📅 Data rozpoczęcia: sobota, 11 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 12 lipca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Lokal przy ul. Grochowskiej 351 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


11 oraz 12 lipca 2015 roku Fundacja Badań Przestrzeni Publicznej TU zaprasza na warsztaty prowadzone przez pierwszą rezydentkę programu WRSW | BRLN (Warszawa | Berlin), Aïdę Gómez. Podczas swojego pobytu w ramach programu WRSW | BRLN artystka prowadzić będzie badania w terenie, identyfikując nieużywane lub zniszczone i dysfunkcjonalne miejsca i fragmenty przestrzeni miejskiej Pragi-Południe i Pragi-Północ, aby przywrócić im dawne znaczenie/funkcję lub nadać nowe - w poetycki sposób.

W dniach 6-10.07 w godzinach 11.00-14.00 artystkę będzie można odwiedzać w jej studio otwartym przy ulicy Podskarbińskiej 32/34 na Pradze-Południe.

Dwudniowe warsztaty będą podzielone na dwie części: spacer z artystką, oraz pracę nad własnymi projektami mogącymi ulepszyć/ zmienić fragmenty lokalnej tkanki miejskiej. Rezydentka razem z uczestnikami stworzy kolaż w postaci mapy miejsc, informacji i pomysłów oraz propozycji, mający na celu lepsze zrozumienie miasta, i być może, znalezienie rozwiązań dla niefunkcjonalnych przestrzeni publicznych. Podczas warsztatów Aïda Gómez opowie również o swojej pracy i doświadczeniu zdobywanym w Berlinie. Towarzyszyć będzie jej wybrany artysta warszawski, w swojej pracy poruszający tematy podobne do tych, którymi zajmuje się rezydentka WRSW | BRLN.

PROGRAM WARSZTATÓW:

CZAS:

11.07 (sobota), 14.00 – 19.00: warsztaty otwarte: prezentacja Aïda Gómez we współpracy z wybranym artystą warszawskim + spacer z artystką (17.30-19.00)
12.07 (niedziela), 11.00-18.00: warsztaty zamknięte (praca nad projektami)
rezerwacja miejsc do 9.07.2015: fundacjatu@gmail.com

MIEJSCE:
lokal przy ul. Grochowskiej 351
szczegółowe informacje dostępne na link

O ARTYSTCE:

Aïda Gómez (ur. 1986 w Madrycie) zajmuje się (szeroko pojętym) street-artem. W latach 2006-2011 działała jako część kolektywu steetartowców La Pluma Eléctri*k, pracując m.in. nad projektami “Spider Tag” i “Unexpected Gallery”, podczas których nauczyła się postrzegać ulice jako pole gry, swojego rodzaju plac zabaw, i, używając nieoczywistych rozwiązań
i specyficznych technik, zaczęła wydobywać ich nieodkryte skarby.

Aïda Gómez ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na UCLM w Cuenca, w Hiszpanii, oraz Kunsthochschule Weißensee w Berlinie. Swoje prace prezentowała na wystawach i podczas projektów zbiorowych i indywidualnych w całej Europie. Jest autorką/ redaktorką kilku artykułów poświęconych sztuce publicznej w publikacjach książkowych.

WRSW | BRLN (Warszawa | Berlin) to program jedno- i dwumiesięcznych wizyt studyjnych dla artystów, kuratorów oraz badaczy miejskich z Berlina. Program jest realizowany wraz ze społecznościami lokalnymi w budynkach poprzemysłowych w lokalach użytkowych z zasobu m. st. Warszawy. Dotyczy współczesnej przestrzeni publicznej Warszawy i Berlina. Wydarzenia w ramach rezydencji – warsztaty i projekty w przestrzeni miejskiej –realizowane są we współpracy z artystami i kuratorami z Warszawy.

Taki model rezydencji ma na celu włączenie pustostanów miejskich do życia kulturalnego i społecznego stolicy, a także bliższe przyjrzenie się rozwiązaniom stosowanym w przestrzeni miejskiej Warszawy i Berlina. Założeniem organizatorów nie jest kopiowanie gotowych rozwiązań, ale stworzenie przestrzeni na refleksję dotyczącą możliwych przekształceń przestrzeni miejskiej, której częścią, w założeniu fundacji, są również instytucje kulturalne/ artystyczne, wypracowujące nowe praktyki partycypacyjne.

Celem każdej rezydencji, jak i warsztatu, jest próba przedstawienia problematyki wybranych zagadnień związanych z tematyką przestrzeni publicznej Warszawy i Berlina, przywołanie cennych projektów oraz ciekawych rozwiązań stosowanych w obu miastach, a także opracowanie i wdrożenie kilku scenariuszy działań artystycznych (spaceru, wykładu, instalacji wizualnej/ dźwiękowej czy interwencji), dotyczących tematów poruszanych w trakcie trwania rezydencji.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Projekt realizowany we współpracy partnerskiej z:
Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej (Warszawa), Goethe-Institut (Warszawa), Plusnull e.V. (Berlin), berlinerpool (Berlin), Kollegen 2,3 (Berlin), agitPolska e.V. (Berlin).

Szczegóły projektu dostępne na:
link
link
oraz link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spacer warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!