Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

WYSTAWA MALARSTA - BORIS YEGHIAZARYAN i KATERYNA KOSIANENKO

WYSTAWA MALARSTA -  BORIS YEGHIAZARYAN i KATERYNA KOSIANENKO
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 10 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📅 Data zakończenia: piątek, 24 lipca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51 (stacja metra: Pl. Wilsona) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach Festiwalu „Dni Siergieja Paradżanowa w Polsce” zapraszamy na wystawę malarstwa ukraińskich artystów Borisa Yeghiazaryana „Ogniem miłości” oraz Kateryny Kosianenko „Cienie zapomnianych przodków”

Boris Yeghiazaryan – malarz, artysta i twórca kolaży. Urodził się w 1956 roku w Armenii. W 1986 r. ukończył Kijowską Akademię Sztuk Pięknych i wtedy też rozpoczęła się jego droga twórcza. Borisa Yeghiazaryana jest dziś jednym z najbardziej znanych ukraińskich artystów. Indywidualne i grupowe wystawy malarza odbywały się w Stanach Zjednoczonych, Armenii, Grecji, Białorusi, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Maroku. Prace Yeghiazaryana znajdują się w muzeum rożnych krajów oraz w licznych kolekcjach prywatnych. Międzynarodowe Centrum Biograficzne Cambrige w 1999 r. włączyło malarza do informatora „2000 Outstanding Artists and Designers of the 20th Century.

Kateryna Kosjanenko – urodziła się w 1978 roku w Kijowie. Jest kontynuatorką ukraińskiej sztuki malarstwa klasycznego a jej obrazy są wyrazem unikalnej ukraińskiej symboliki oraz tradycji.
Jest członkinią Narodowego Związku Malarzy Ukrainy a także Stowarzyszenia „Ukraina – Francja”. Od 1999 r. brała udział w wystawach malarskich ogólnoukraińskich a od 2003 r. międzynarodowych. Jest mistrzem sztuki interpretacji oraz skomplikowanych rozwiązań malarskich. Prace artystki wypełnione są duchową harmonią oraz wizualnym pięknem

Wystawa czynna 10-24 lipca 2015.
Wernisaż wystawy 10.07 (piątek) – wstęp na zaproszenia

Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego
ul. Czarnieckiego 51 (obok pl. Wilsona)
01-541 Warszawa
link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama