Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Batucada na Placu Defilad

Batucada na Placu Defilad

reklama
📅 Data: piątek, 17 lipca 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza koncert


Miejską dżunglę już na Placu Defilad mamy, a teraz pora na małą Copacabanę i karnawał w środku lata! Jak co roku, pod Kulturalną zabrzmią brazylijskie bębny, które nikomu nie pozwolą ustać w miejscu.

W programie:
- Koncert grupy perkusyjnej Ritmolanda (Holandia)
- Koncert szkoły samby-batucada Ritmo Bloco
- Na dobry początek wystąpi grupa uczestników warsztatów batucady dla początkujących
- A po koncertach gorąca impreza do białego rana! Muzyczną selekcję w klimatach tropikalno-afro-latynoskich ze swojej kolekcji winyli zaserwuje Senhor Efebo.

Jak defilować po Placu, to tylko w rytmie samby! Zapraszamy.


Informacje o artystach:

RITMOLANDA / link
Zespół wystąpi w składzie: Bas Kok, Carolien Sleven, Demi Kok, Joey van der Krogt, Jonas Nieuwenbroek, Pim Buitenhek, Remco Klerks, Sjoerd Rooseboom, Paul van Nispen

RITMO BLOCO / link
Otwarta szkoła i grupa samby batucady działająca w Warszawie od 2012 roku, prowadzona przez Mikiego Wieleckiego, lidera grupy perkusyjnej Ritmodelia. Ritmo Bloco to też zgrana grupa ludzi uczestnicząca w koncertach, warsztatach, wspólnych wyjazdach i środowiskowych imprezach.
Miesiące intensywnej pracy, opartej na oryginalnych wzorcach z Brazylii, zaowocowały rozwojem zespołu, który mimo stosunkowo krótkiej historii zapraszany jest na występy na międzynarodowych festiwalach (np. Karneval der Kulturen w Berlinie, Bom Dia Brasil w Warszawie, Warszawskie Wielokulturowe Street Party, drumpoint Slovakia w Nitrze), do oprawy wielkich imprez sportowych, jak i do realizacji telewizyjnych (Świat się Kręci, The Voice of Poland).
Ritmo Bloco organizuje jedyny w tej części Europy zimowy festiwal samby – Festiwal Samba Grzeje.

SENHOR EFEBO / Diversao Soundsystem
Miłośnik kultury afrykańskiej i latynoamerykańskiej. DJ i perkusista, maniak analogowego brzmienia i propagator szeroko pojętej muzyki tropikalnej. Współpracuje z takimi polskimi kolektywami, jak Soulservice, Break da Funk czy Uratujmy Afrobeat.
W roku 2003 założył, wraz innymi miłośnikami perkusyjnych dźwięków, batucadę o nazwie Sambasim, z którą koncertowała w Polsce i za granicą. W 2009 brał udział w trasie koncertowej z Barbossa Trio, wspierając kompozytora i gitarzystę Wagnera Barbose. Na przełomie stycznia i lutego 2010 roku uczestniczył w projekcie Brasil Cantado z pianistą Kubą Pałysem i gitarzystą To Brandileone. Przez rok 2012 wspierał akustyczny skład Open Source. W trakcie impreza najchętniej serwuje muzykę wspomaganą grą na „żywych” instrumentach perkusyjnych. Najnowszy projekt DJ-ski Efebo to Diversao Soundsystem, skupiający się wokół Funkowej Sceny Brazylijskiej.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę