Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TRĘDOWATA | KINO POLSKIE OD NOWA #7

TRĘDOWATA | KINO POLSKIE OD NOWA #7
📅 Data: czwartek, 31 sierpnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Melodramat, który wzrusza kolejne pokolenia Polaków. Ekranizacja najsłynniejszej powieści Heleny Mniszkówny (1909r.), której rękopis recenzował jeszcze Bolesław Prus.

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Trędowata" Jerzego Hoffmana oraz wyjątkowe spotkanie z odtwórcami głównych ról.

🎬 𝑻𝒓𝒆̨𝒅𝒐𝒘𝒂𝒕𝒂, 𝐫𝐞𝐳̇. 𝐉𝐞𝐫𝐳𝐲 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐦𝐚𝐧, 𝟏𝟗𝟕𝟔, 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐚
📅 31 SIERPNIA | 18:00
📍 FINA | ul. Wałbrzyska 3/5 | Warszawa
🎫 𝐖𝐬𝐭𝐞̨𝐩 𝐛𝐞𝐳𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐲, prosimy o rezerwację miejsc przez formularz: link

𝟏𝟖:𝟎𝟎 - 𝐏𝐎𝐊𝐀𝐙 𝐅𝐈𝐋𝐌𝐔
Ordynat Michorowski poznaje guwernantkę swej kuzynki Luci. Zakochuje się w pannie Stefanii Rudeckiej, zdobywa jej wzajemność. Ich miłość bulwersuje arystokratyczne środowisko. Szlachetnie urodzone damy i wykwintni panowie podczas balu jednoznacznie dają odczuć ubogiej dziewczynie, że wśród nich zawsze będzie trędowata, a jej małżeństwo z panem na Głębowiczach byłoby niewybaczalnym mezaliansem. Zrozpaczona Stefcia biegnie w strugach ulewnego deszczu przez park. Wkrótce spełni się to, co jej przeznaczone.

𝟏𝟗:𝟑𝟓 - 𝐒𝐏𝐎𝐓𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄
Po pokazie zapraszamy na rozmowę Michała Dondzika z odtwórcami głównych ról.

𝐄𝐥𝐳̇𝐛𝐢𝐞𝐭𝐚 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐞𝐜𝐤𝐚 - debiutowała w Końcu naszego świata Wandy Jakubowskiej, ale stała się rozpoznawalna po premierze Rzeczpospolitej babskiej (1969) i po emisji serialu Czarne chmury (1973). Dwa lata potem zagrała w Nocach i dniach Jerzego Antczaka, a później w telewizyjnym serialu pod tym samym tytułem. Rola Stefci Rudeckiej w Trędowatej przyniosła jej nagrodę „Złotego Grona" na Lubuskim Lecie Filmowym. W latach 80. wycofała się z życia filmowego, grała w telewizyjnych serialach i na scenie warszawskiego Teatru Ateneum. Ostatnią jej rolą na dużym ekranie był epizod w Przypadku Pekosińskiego Grzegorza Królikiewicza (1993).

𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤 𝐓𝐞𝐥𝐞𝐬𝐳𝐲𝐧́𝐬𝐤𝐢 - aktor Andrzeja Żuławskiego i Jerzego Hoffmana. Jego debiutem filmowym była postać Michała, który jest świadkiem morderstwa całej rodziny w dramacie wojennym Trzecia część nocy Andrzeja Żuławskiego (1971). Reżyser ten zaangażował go też do roli młodego szlachcica Jakuba w horrorze Diabeł (1972). Rozpoznawalność przyniosła mu kreacja zdrajcy narodu i rywala Kmicica – cynicznego księcia Bogusława Radziwiłła w ekranizacji Potopu (1974) Jerzego Hoffmana, który powierzył mu potem rolę ordynata Michorowskiego w filmowej adaptacji Trędowatej (1976). W 1977 Leszek Teleszyński otrzymał Nagrodę „Złote Grono” w Łagowie dla najpopularniejszego aktora sezonu filmowego 1976/1977. Potem grał w kilku serialach i w warszawskim Teatrze Polskim.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę