Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sztuka bólu Fridy Kahlo, czyli jak cierpienie może zmieniać percepcję

Sztuka bólu Fridy Kahlo, czyli jak cierpienie może zmieniać percepcję
📅 Data: środa, 23 sierpnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie, Pałac na Wyspie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Siła i kolor | Cykl wykładów dla młodzieży i dorosłych towarzyszący wystawie "Kolor życia. Frida Kahlo"
Twórczość Fridy Kahlo odzwierciedla jej barwne, ale i burzliwe życie, pełne nieustannej walki. Niezwykły świat legendarnej malarki przybliża cykl wykładów z pogranicza sztuki, psychologii i psychiatrii, który towarzyszy wystawie "Kolor życia. Frida Kahlo".

Wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl

23 sierpnia, godz. 18.00, "Sztuka bólu Fridy Kahlo, czyli jak cierpienie może zmieniać percepcję", prowadzenie: Daniel Żyźniewski

Jak chroniczny ból ciała może wpływać na psychikę i percepcję wzrokową, a zwłaszcza postrzeganie koloru? Czy doświadczenie percepcyjne własnego ciała może łagodzić doznanie bólu? Czy miłość może być psychopatyczna? Gdzie jest granica między fiksacją a obsesją? Co można powiedzieć o odporności psychicznej Fridy Kahlo? Jak można rozumieć twórczość artystki, patrząc na nią przez pryzmat psychologii? Autor wykładu omówi te zagadnienia, sięgając do badań z obszaru współczesnej psychofizjologii.

Daniel Jerzy Żyźniewski - psycholog, neuropsycholog kliniczny, terapeuta, historyk sztuki, absolwent Interdyscyplinarnych Humanistycznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW. Współpracuje m.in. z Wydziałem Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem The British Psychological Society. W praktyce psychologicznej zajmuje się diagnostyką psychologiczną i neuropsychologiczną oraz interwencją i terapią psychologiczną w chronicznym stresie, zaburzeniach depresyjnych i lękowych. W pracy badawczej analizuje związek psychiki z jakością odbioru i tworzenia dzieła sztuki, a szczególnie neuropsychologią sztuki. Jest autorem książki popularyzatorskiej "Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować" (2019, 2021).

---
obraz: Frida Kahlo, "Martwa natura z arbuzami" (1953), INBAL

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧