Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TEATR NAD WISŁĄ // MAGDA NAVARETTE I PIOTR STECZEK // WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI

TEATR NAD WISŁĄ // MAGDA NAVARETTE I PIOTR STECZEK // WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI
📅 Data: wtorek, 21 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pomost 511 Bulwar Flotylli Wiślanej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Lipcowy wieczór, zachód słońca i zapomniane piosenki "Derwida" czyli walce, fokstroty, slowstepy i tanga z lat 50-tych... Tym razem w cyklu Teatr nad Wisłą uczta dla wszystkich tęskniących za melodiami z duszą i charakterem!

Widowisko muzyczne Magdy Navarrete i Piotra Steczka "Warszawski Lutosławski" odkryje zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość kompozytora!

Ukryty pod pseudonimem "Derwid“ pisał w latach 50-tych i 60-tych przepiękne piosenki: walce, fokstroty, slowstepy czy tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności.
Płyta i spektakle zabierają słuchaczy w niezwykłą podróż do „tamtych lat“, a retro piosenki niczym wehikuł czasu przenoszą w atmosferę potańcówek i popołudniowych „fajfów“. Gdzie niegdyś rozbrzmiewały utwory „Derwida“ śpiewane przez Sławę Przybylską, Mieczysława Fogga czy Irenę Santor.

„Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć Polakom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora. Stworzyli projekt, który swoim brzmieniem nawiązuje do tradycji kiedy orkiestry grały na żywo, bez przeprodukowanych, komputerowych brzmień.

„Warszawski Lutosławski” to kwintet smyczkowy, intrumety akompaniujące, kontrabas i perkusjonalia w opracowaniach Piotra Steczka, a także retro głos Magdy Navarrete.

***
Po spektaklu bawimy się dalej.. korzystamy z letnich wieczorów!

Do tańca porwie Was:
Zbyszek Draska ( Panowie z Twardej )

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!