Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

II Festiwal Międzykulturowy Współistnienie

II Festiwal Międzykulturowy Współistnienie
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 07 września 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: sobota, 09 września 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Festiwal Międzykulturowy WSPÓŁISTNIENIE jest formą artystycznego dyskursu różnorodnych kultur, które przez wieki rozwijały się na terenach Rzeczpospolitej. Wydarzenie koncentruje się na prezentacji pełnego spektrum różnorodnych tradycji muzycznych dawnej i współczesnej Polski.

Podczas tegorocznej, II edycji Festiwalu "WSPÓŁISTNIENIE", wystąpią Prof. dr hab. Maria Pomianowska & Yu Mingjie, Józef Skrzek – soli oraz MILO Ensemble.

Na Festiwal obowiązuje wstęp wolny!
Wszystkie koncerty odbędą się w dniach 7 – 9 września 2023 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

PROGRAM FESTIWALU:

1. Koncert prof. dr hab. Marii Pomianowskiej i Yu Mingjie
„Amber & Silk project”, 7.09.2023, g. 19:00
Maria Pomianowska - Profesor doktor habilitowana sztuk muzycznych, multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog. Profesor w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrektor międzynarodowego festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Trzydzieści lat temu wspólnie z Ewą Dahlig i Andrzejem Kuczkowskim zrealizowała rekonstrukcję zaginionych staropolskich instrumentów smyczkowych: suki biłgorajskiej, fideli płockiej i suki mieleckiej. Artystka wydała 27 autorskich płyt, wiele z nich otrzymało polskie oraz międzynarodowe nagrody. Od 30 lat koncertuje jako solistka na całym świecie.

W 2010 roku otworzyła pierwszą w Polsce specjalizację związaną z muzyką etniczną „Fidele Kolanowe” na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej w Krakowie, która przekształca się w katedrę muzyki etnicznej.

Od 2011 roku tworzy unikatowe programy, wraz z muzykami arabskimi, pakistańskimi, senegalskimi, irańskimi, koreańskimi, chińskimi, japońskimi i indyjskimi w Azji i Afryce, bazujące na muzyce ludowej z Mazowsza. Nawiązała współpracę z Normal University w Qanzhou (Chiny) tworząc projekty ze studentami chińskimi. W 2014 wraz z Ewą Dahlig wydała publikację pt „Fidele kolanowe. (Re)konstrukcja”. W 2020 wydała pierwszy w historii podręcznik do gry na zrekonstruowanych staropolskich instrumentach smyczkowych.

Yu Mingjie jest obecnie doktorantem w Akademii Muzycznej w Krakowie, studiuje u prof. dr hab. Marii Pomianowskiej. Była dyrektorką wydziału muzyki instrumentalnej i nauczycielką gry na cytrrze chińskiej guzheng w School of Music na Hebei Normal University. Stworzyła i kieruje kilkoma zespołami muzycznymi w Chinach prezentującymi różne gatunki muzyki przeznaczonej na guzheng. Jako solistka intensywnie koncertuje w Chinach, Japonii i Polsce. Ma na swoim koncie wiele publikacji poświęconych technice gry na guzheng. Yu Mingjie jest również kompozytorką kilkakrotnie nagradzaną w Chinach. Wydaje materiały dydaktyczne i kolekcje kompozycji muzycznych przeznaczonych na guzheng. Uczestniczy w wielu konkursach muzycznych zdobywając wyróżnienia i nagrody za pracę instrumentalisty oraz pedagoga. Wielokrotnie była jurorem w konkursach muzyki guzheng w Chinach.

2. Koncert solowy Józefa Skrzeka, 8.09.2023 - g. 19:00
- Laureata Nagrody Mediów Publicznych 2021 to przedstawienie muzyki opartej na tradycji chrześcijańskiej. Od początku lat osiemdziesiątych Józef Skrzek coraz częściej koncertował w kościołach, wykorzystując zarówno tradycyjne organy jak i instrumenty elektroniczne. Od płyty Kantata Maryjna z 1987 regularnie wydaje płyty inspirowane tematyką religijną.

3. Koncert MILO Ensemble, 9.09.2023, g. 19:00
MILO Ensemble - projekt muzyczny Dimitriosa „Milo” Kurtisa.
Grupa składa się z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. World music, wykonywana przez zespół, jest bardziej zbliżona do korzeni etno, a instrumenty, na których grają artyści, pochodzą m. in. z Bliskiego Wschodu, krajów afrykańskich, Mongolii i Indonezji. Każdy z muzyków wnosi własny, odmienny i wyjątkowy wkład w wielokulturową, harmonijną muzyczną mieszankę powstająca z połączenia tych rozmaitych brzmień. W utworach słychać wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu, jazzu. Z zespołem występował szereg gwiazd tej klasy co: Dave Douglas, Andy Sheppard, Leszek Możdżer, KAYAH czy Wojtek Waglewski. Zespół tworzą: Milo Kurtis (lider, klarnet, djembe, kalimba, didgeridoo, głos, instrumenty perkusyjne), Masha Natanson (śpiew, skrzypce, instrumenty perkusyjne), Bart Smorągiewicz (saksofony, flety), Adeb Chamoun (darbuka, riq, bendir, daf, instrumenty perkusyjne), Mateusz Szemraj (ud, saz, rebab, cymbały), Misza Kinsner (saksofon barytonowy i basowy) i Jacek Gładkowski (space).
***

Organizatorem Festiwalu WSPÓŁISTNIENIE jest Fundacja Edukacji Kulturalnej MILO ART, mająca w swoim dorobku realizację m.in takich projektów jak: trzy „Festiwale Kultury Greków Polskich”, sześć „Festiwali Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej, trzy festiwale „Muzyka Świata – Warszawa”, trzy Festiwale „Od Bikiniarzy do Hipsterów – Dzieje kontrkultury w Polsce po II W.Św”, „90 Urodziny Komedy” i wiele innych inicjatyw kulturalnych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wilanów lub w kategoriach: impreza koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę