Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Cieszę się, że moja mama umarła I MAŁY TEATR

Cieszę się, że moja mama umarła I MAŁY TEATR
📅 Data: środa, 20 września 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Big Book Cafe prezentuje:
MAŁY TEATR: CIESZĘ SIĘ, ŻE MOJA MAMA UMARŁA
Na podstawie wspomnień Jennette McCurdy.
Występuje: ANNA PRÓCHNIAK

20 września, środa, godz. 19.00
BIG BOOK CAFE, ul. Dąbrowskiego 81
Przyjdź osobiście, wydarzenie bez transmisji.
Drzwi na wydarzenie otworzymy o 18.00.
Wcześniej trwa próba.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, decyduje kolejność obecności na miejscu. Liczba miejsc jest ograniczona, miejsca nienumerowane, nie przyjmujemy rezerwacji.

Aktorka i reżyserka Anna Próchniak interpretuje głośny tekst Jennette McCurdy „Cieszę się że moja mama umarła”– jej debiutancką powieść autobiograficzną, która wzbudziła sensację nie tylko w Stanach Zjednoczonych i już została określona mianem popkulturowego fenomenu.
Autorka jako aktorka dziecięca już w bardzo młodym wieku osiągnęła ogromny sukces. Jej życie wydawało się uosobieniem marzeń każdej nastolatki. Ale czym było okupione?
Wspomnienia MacCurdy to przerażająca i fascynująca opowieść o dziecku, które wbrew własnej woli wrzucone zostaje w piekielną machine showbiznesu. Dziewczynka zarabia na utrzymanie całej rodziny, spełniając przy okazji ambicje i niedoścignione marzenia matki, której okrutny perfekcjonizm i toksyczne wzorce zachowań, prowadzą małą Jenette w pułapkę parentyfikacji i działań autodestrukcyjnych. Monolog McCurdy to poruszające studium przemocy wobec dziecka i fascynujący zapis walki o niezależność i określenie własnych granic – na przemian wstrząsający i zjadliwie zabawny. Wnikliwy tekst. I łamiący serce.
Bo żeby o siebie zawalczyć, trzeba najpierw uświadomić sobie, kim jesteś. Ale jak to zrobić, kiedy żyjesz w symbiotycznym związku z własną matką?
Dziękujemy Wydawnictwu Prószyński i S-ka za zgodę na wykorzystanie tekstu.

Książkę „Cieszę się, że moja mama umarła” można zamówić tu: link
Każdy zakup wspiera rozwój naszej fundacji. Dziękujemy!

O AUTORCE CZYTANIA SCENICZNEGO:
Anna Próchniak – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Z Big Book Cafe współpracuje jako aktorka i reżyserka, wyreżyserowała kilka czytań performatywnych, m. in. „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” według scenariusza filmu Pawła Łozińskiego, „Bezmatek” na podstawie bestsellerowej powieści Miry Marcinów, a ostatnio „Jak płakać w miejscach publicznych” według prozy Emilii Dłużewskiej.
Anna Próchniak urodziła się w Lublinie. Zaczynała od baletu i tańca współczesnego. Za rolę w spektaklu „Marzenie Nataszy” w Teatrze Powszechnym w Warszawie otrzymała m. in. nagrodę za najlepszy debiut podczas festiwalu teatralnego „Pierwszy Kontakt” w Toruniu oraz nagrodę na festiwalu „Kolada – Plays” w Jekaterynburgu, a także nominację do Feniksów Warszawskich. W kinie zadebiutowała rolą Irminy w filmie Filipa Marczewskiego „Bez wstydu, za rolę Kamy w filmie Jana Komasy „Miasto 44” otrzymała m. in. nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu w Los Angeles oraz nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Zagrała w filmie nominowanej do Oscara Anne Fontaine „Les Innocents”, północno irlandzkim filmie Chrisa Baugh „Bad Day for the Cut”. Ponadto ma na koncie główne role m. in w filmach „Najlepszy” (reż. Łukasz Palkowski) „Vultures” (reż. Börkur Sigthorsson) oraz w serialu BBC One „Baptiste” (reż. Jan Matthys/Börkur Sigthorsson) oraz „Behawiorysta” (reż. Łukasz Palkowski). Film „Oleg” (reż. Juris Kursietis), w którym zagrała główna rolę żeńską, miał światową premierę podczas Festiwalu w Cannes w 2019 w prestiżowej sekcji Directors Fortnight.
Na premierę czeka kilka kolejnych produkcji z jej udziałem. Ostatnio zagrała główną rolę w brytyjskim serialu „Tatuażysta z Auschwitz”, ekranizacji wielokrotnie nagradzanej książki o tym samym tytule, gdzie wcieliła się w rolę Gity u boku Harvey’a Keitela, Jonaha Hauera-King’a i Melanie Lynskey
Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

Wydarzenie jest częścią Stałego programu Kulturalnego, powstaje dzięki współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy. Dziękujemy!
Big Book Cafe to jedna z dwóch scen literackich Fundacji "Kultura nie boli". Wszystkie jej wydarzenia są otwarte i bezpłatne.
Dziękujemy osobom, które decydują się nas wspierać w Patronite! Dołącz do tego grona: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę