Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Debata NOWE MODELE PRZYWÓDZTWA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ W SEKTORZE KULTURY

Debata NOWE MODELE PRZYWÓDZTWA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ W SEKTORZE KULTURY
📅 Data: sobota, 16 września 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Aleje Ujazdowskie 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach Sounds of Silents. Warszawskich Dni Filmu Niemego zapraszamy do udziału w debacie „NOWE MODELE PRZYWÓDZTWA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ W SEKTORZE KULTURY” w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Wstęp WOLNY. Zarezerwuj wejściówkę >> link

Wyobraź sobie, że lubisz to, co robisz, a w pracy z pasją rozwijasz swoje umiejętności. Wyobraź sobie szefową lub szefa, do którego gabinetu bez lęku wchodzisz po pomoc. Jest dla ciebie, widzi cię i wspiera, dzieli się odpowiedzialnością i sprawczością. Ufa Twoim kompetencjom i talentowi, toruje Ci drogę do realizacji zadań, które sobie stawiacie.
Brzmi nieznajomo? No właśnie.

Czy nowe modele przywództwa w sektorze kultury są możliwe? Czym jest „servant leadership”? Czy można zarządzać bez terroru, rywalizacji i nieufności? Jakie są tego efekty?

O nowych modelach zarządzania w kulturze z gościniami debaty Bożeną Olszewską, Anną Rochowską i Magdaleną Ulejczyk rozmawiać będzie Kinga Gałuszka.

Poznaj nasze Panelistki:

🤝Bożena Olszewska [Servant Trenerka, Big Call]
Od 15 lat praktykuje stosowanie nowoczesnych form edukacji, takich jak: coaching, doradztwo zawodowe, kompas kariery, badanie profili oraz stylów zachowań (Disc). Wspiera organizacje i liderów społecznych oraz środowiska twórcze. Wierzy, że ludzie i systemy organizacji mogą opierać się na głębokich wartościach, czyniąc ludzi silnymi. Stosuje komunikację empatyczną NVC (Porozumienie bez przemocy).
W trakcie swojej drogi zawodowej odpowiadała za dystrybucję, rozwój sieci kontrahentów i pozyskiwanie nowych rynków w Europie, Azji i USA. Zarządzała biznesowymi zespołami sprzedażowymi przez 9 lat. Równocześnie prowadziła grupy i zespoły w organizacjach społecznych. Wspiera środowiska artystyczne poprzez autorski program „Artist ID”, którego celem jest rozwój osobisty twórców. Uczestniczyła i współprowadziła programy wolontariackie w USA dla Martin Flack Consulting. Jest zaangażowaną liderką społeczną, dla której ważne jest wsparcie potencjału ludzi i organizacji.

🤝Anna Rochowska [Dyrektorka TR Warszawa od sezonu 2023/2024]
Pedagożka teatru. Od 1996 roku związana z TR Warszawa, w którym prowadząc Zespół Edukacji, inicjowała szereg projektów z zakresu pedagogiki teatru oraz działała na rzecz dostępności kultury. Po roku pracy w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego jako kierowniczka Działu Pedagogiki Teatru 1 września 2023 powróciła do TR Warszawa w nowej – dyrektorskiej – roli. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Kultury na Wydziale Zarządzania UW, doktorantka w IS PAN, wykładowczyni na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka nagrody im. Haliny Machulskiej 2021.

🤝Magdalena Ulejczyk [Dyrektorka Mazowieckiego Instytutu Kultury]
Jest absolwentką kulturoznawstwa, podyplomowych studiów na kierunku Menedżer Kultury oraz w zakresie Public Relations. Od zakończenia studiów związana była z warszawskim samorządem. W latach 2015–2019 pracowała jako naczelniczka Wydziału Kultury i Promocji w Dzielnicy Bielany. W tym okresie odpowiedzialna była m.in. za stworzenie kompleksowej wizji Planu Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Bielany i współtworzyła pierwszą Bielańską Galę Kultury. We wrześniu 2020 roku została powołana przez Zarząd Województwa Mazowieckiego na stanowisko dyrektorki Mazowieckiego Instytutu Kultury. Od początku pracy w MIK-u podkreśla jego wyjątkową rolę jako instytucji badawczej oraz wspierającej kadry kultury z Warszawy i Mazowsza. Powołała i koordynowała powstanie nowego miejsca w strukturze MIK: Czytelni Słów i Dźwięków – Elektra, zaprojektowała interdyscyplinarny Festiwal Persona poświęcony twórczości artystek oraz powołała Zielony Patrol, który wspiera Dyrekcję w zmianie MIK w ekologiczną instytucję kultury. W swojej pracy stawia na rozwój pracowników, sieciowanie i poszerzanie horyzontów współpracy instytucji o nowe obszary. Prywatnie interesuje się historią kina.

🤝Kinga Gałuszka [Prowadząca spotkanie]
Zajmuje się redakcją merytoryczną i opracowywaniem tekstów. Pisze, m.in. reportaże i wywiady oraz jako copywriterka – teksty użytkowe. Przez wiele lat pracowała w branży filmowej i produkcji, w tym także czytała i opiniowała projekty filmowe oraz pisała teksty branżowe. Publikowała m.in. w „Wysokie Obcasy Extra”, „Pleografie”, „FilmPro”, książce „Światła wielkiego miasta”, w weekend.gazeta.pl i oko.press.

📍 Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
📅 SOBOTA 16.09. godz. 14:30
🎟️ Zarezerwuj BEZPŁATNĄ wejściówkę: link

Debata potrwa ok. 90 minut

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę