Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dotyk Wiecznego Piękna - Starożytny Egipt

Dotyk Wiecznego Piękna - Starożytny Egipt
📅 Data rozpoczęcia: środa, 4 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: sobota, 14 października 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, MAL Grójecka 109 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa dostosowana dla osób niewidomych i słabowidzących
Od 4 do 14 października TK Nowa Akropolis i Ośrodek Kultury Ochoty – MAL Grójecka zapraszają na wystawę „Dotyk Wiecznego piękna – Starożytny Egipt”.

W ramach swojej działalności Nowa Akropolis od wielu lat tworzy niepowtarzalny styl reprodukcji archeologicznych inspirowany starożytnymi kulturami Grecji, Egiptu, Rzymu, Orientu, Ameryki Południowej i Środkowej, a także Polski. Reprodukcje te służą jako materiały dydaktyczne używane podczas prowadzonych przez stowarzyszenie zajęć.
Korzystając z prac przygotowanych w naszej pracowni, wystawą tą chcielibyśmy przybliżyć sztukę i filozofię Starożytnego Egiptu. Wyjątkowość wystawy polega na tym, że jest ona skierowana do wszystkich zainteresowanych, ale przygotowana jest specjalnie z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących, aby poprzez dotyk i wyobraźnię mogli doświadczać trójwymiarowych obiektów oraz cieszyć się pięknem i bogactwem ludzkiej ekspresji i różnorodności kulturowej.
Czy to w dzisiejszych czasach, czy w dawnych czasach, człowiek pozbawiony wzroku musiał polegać na innych zmysłach i w ten sposób mógł zdobyć mądrość, wzmacniając wzrok od wewnątrz. Jest wielka prawda w powiedzeniu, że „ważne rzeczy można zobaczyć tylko sercem, a nie oczami”.

Od 4 do 14 października wystawa udostępniona będzie w przestrzeni MAL Grójecka 109 w dniach powszednich między 12:00 a 20:00 i w sobotę od 10:00 do 14:00.
Wystawa przygotowana jest tak, aby zapewnić maksymalną samoobsługowość zwiedzającym, ale dodatkowo codziennie w godzinach 18:00 – 20:00 i w sobotę 10:00-14:00 obecni na niej będą wolontariusze, którzy gotowy będą by pomóc w „oglądaniu” eksponatów.

O wystawie:
Wystawa składa się z 12 ekspozytorów, na których umieszczone są płaskorzeźby i rzeźby będące reprodukcjami, które powstały na podstawie oryginalnych artefaktów staroegipskich. Reprodukcje wybrane zostały do wystawy po konsultacjach ze specjalistami i praktykami działań dedykowanych dla osób z dysfunkcjami wzroku. Dodatkowym elementem jest tzw. „Skrzynia Skarabeusza” zawierająca niespodziankę dla zwiedzających. Każdy ekspozytor zawiera na stałe umocowaną reprodukcję, opracowanie tyflograficzne oraz opis przy użyciu alfabetu Braille’a oraz z użyciem wielkich liter. Dodatkowo na ekspozytorze znajduje się kod QR z tagiem NFC z odnośnikiem do artykułu zawierającego opis uzupełniający dany element.
Podstawowym naszym założeniem było przygotowanie wystawy, która będzie udostępniana w siedzibie Towarzystwa lub po uzgodnieniu w siedzibie placówki wspierającej osoby niewidome i niedowidzące lub w innej placówce kultury, a ideą przyświecającą tej wystawie od samego początku jej powstawania było to, że będzie to wystawa „wędrująca”. Jeśli byliby Państwo zainteresowani udostępnieniem wystawy w swojej instytucji zachęcamy do kontaktu.

Naszymi partnerami w przygotowaniu wystawy są: Fundacja PZU, Uniwersytet Warszawski, Centrum Wsparcia Dydaktyki, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧