Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Usłyszysz Pragę i jej historię na spacerze połączonym z warsztatami muzycznymi !

Usłyszysz Pragę i jej historię na spacerze połączonym z warsztatami muzycznymi !
📅 Data: niedziela, 24 września 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Biblioteka im. ks. Twardowskiego przy ul. Skoczylasa 9 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


𝟐𝟒 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 2023 r. o godz. 🕚 11.00 Usłyszysz Pragę i jej historię na spacerze 👣 połączonym z warsztatami 🎶 muzycznymi !

Tu powstało Miasto ❗ Opowieść o tym co Praga ma wspólnego z Italią, 🇮🇹 gdzie szukać praskiego ratusza, a gdzie można spotkać ducha rycerza z Potopu. Jaki król 👑 zasłużył się Pradze i dlaczego na Pradze nie lubimy Napoleona. Dowiemy się również co łączyło ulicę 11 listopada z wojskiem.❓

Start spaceru: 🏫 Biblioteka im. Ks. Twardowskiego przy ul. Skoczylasa 9 w Warszawie. Czas spaceru 🚶‍♂️w połączeniu z warsztatami ok. 2,5 h. Spacer jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja.2023
Spacer prowadzi 🚶‍♀Pani Agnieszka Wojcierowska – animatorka kultury, która specjalizuje się w tematyce lokalnego dziedzictwa kulturowego. Organizowała gry i wydarzenia o tematyce historycznej, a od kilku lat prowadzi spacery tematyczne. (Ukończyła kurs Przewodnika Miejskiego PTTK)

Trasa spacerowa prowadzi ulicą Ratuszową i 11 listopada do klubu Skład Butelek, gdzie spotkamy się z prażaninem i muzykiem 🎸 Hipolitem Woźniakiem. Kompozytor wraz z żoną Magdaleną opowiedzą nam swoje praskie historie. Następnie rozpoczniemy muzyczne warsztaty ♬ połączone z prezentacją instrumentów, na których gra artysta.
𝐇𝐢𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭 𝐖𝐨𝐳́𝐧𝐢𝐚𝐤 -związany jest z Pragą od pierwszego roku życia. Dzieciństwo i młodość spędził na ulicy Stalowej, a rodzinnie i artystycznie związał się od kilkunastu lat z praskim Składem Butelek - klubem i miejscem muzycznych spotkań, który działa na Pradze Północ już od 18 lat.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: spacer warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama