Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wyspa Wielkanocna czyli podróż na koniec świata| Podróże w kulturze

Wyspa Wielkanocna czyli podróż na koniec świata| Podróże w kulturze
📅 Data: niedziela, 22 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Dom Kultury Włochy, ul. Bolesława Chrobrego 27 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🗾Wyspa Wielkanocna - podróż na koniec świata
Przewodnikiem w październikowej odsłonie cyklu SLAJDOWISKO będzie Marek Łasisz.

🗿 Niedziela 22.10
godz. 16:00
✅WSTĘP WOLNY

Dzięki zajmującej opowieści i wielu fotografiom przeniesiemy się na drugi koniec świata i poznamy unikalną Wyspę Wielkanocną: jej piękne krajobrazy, niezwykłą historię oraz dawnych i współczesnych mieszkańców.

Podczas naszej wyprawy odwiedzimy tajemnicze stanowiska, gdzie do dziś stoją gigantyczne posągi i będziemy wędrować przez uformowany przez wulkany krajobraz. Zajrzymy na piękną plażę Anakena, gdzie mieli wylądować pierwsi polinezyjscy osadnicy, wejdziemy do wnętrza wulkanu i zdobędziemy najwyższy szczyt wyspy. Zejdziemy do jaskiń stworzonych przez lawę. Z odwieczną tajemnicą spotkamy się na zboczach wulkanu Rano Raraku, gdzie wytwarzano monumentalne rzeźby. Odwiedzimy też współczesne miasteczko Hanga Roa i spotkamy jego mieszkańców. Staniemy wobec wielu zagadkowych kwestii i będziemy zastanawiać się jak powstawały słynne posągi i czy naprawdę tutejsza kultura upadła w wyniku katastrofy ekologicznej? Na te i wiele innych pytań odpowiada autor, archeolog i kulturoznawca, dzieląc się wrażeniami z wyprawy, mnóstwem ciekawostek i intrygujących faktów.
———

🙋‍♂️O autorze: Marek Łasisz — pisarz, podróżnik, kulturoznawca, popularyzator wiedzy. Ukończył z wyróżnieniem archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował na wykopaliskach archeologicznych w Polsce i w Peru. Specjalizuje się w tematyce amerykanistycznej. Przewędrował piętnaście krajów Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej podczas samodzielnie zorganizowanych wypraw. Dzieli się opowieściami, wiedzą, autorskimi fotografiami i filmami podczas prelekcji, warsztatów i spotkań autorskich. Jest autorem książki "Wyspa Wielkanocna. Podróż na koniec świata" oraz powieści przygodowych stanowiących trylogię „Dom wilka”.

ad [autor pokazu Marek łasisz na tle posągów moai na Wyspie Wielkanocnej]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: slajdowisko spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama