Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Książka w teatrze | Wieczór fredrowski. Nowe wydanie dzieł wybranych Aleksandra Fredry

Książka w teatrze | Wieczór fredrowski. Nowe wydanie dzieł wybranych Aleksandra Fredry
📅 Data: środa, 04 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


⭐ Zapraszamy na spotkanie z udziałem m.in. Anny Seniuk, Agaty Buzek, Łukasza Lewandowskiego i Mikołaja Grabowskiego! ⭐

🗓 Instytut Teatralny i Państwowy Instytut Wydawniczy zapraszają 4 października o godz. 18:00 na spotkanie z cyklu „Książka w teatrze”, poświęcone czterem tomom „Pism wybranych Aleksandra Fredry” pod redakcją Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej, Karola Samsela oraz Huberta Musiała. Wstęp wolny.

📚 W roku Aleksandra Fredry Państwowy Instytut Wydawniczy przypomina najlepsze i najbardziej aktualne utwory pisarza. Na czterotomową edycję składają się trzy tomy komedii w wyborze prof. Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej. Znajdziemy tam sztuki: „Pan Geldhab”, „Mąż i żona”, „Nowy Don Kiszot, czyli Sto szaleństw”, „Cudzoziemczyzna”, „Damy i huzary”, „Odludki i poeta”, „Pan Jowialski”, „Śluby panieńskie”, „Dyliżans”, „Zemsta”, „Dożywocie”, „Wychowanka”, „Rewolwer”, „Świeczka zgasła”, „Teraz”, „Wielki człowiek do małych interesów”, „Ostatnia wola”, „Lita et compagnie”, „Z Przemyśla do Przeszowy”. Czwarty tom tworzą wspomnienia napoleońskie „Trzy po trzy”.

✍️ „Do dziś pamiętnik ten jest nieocenionym źródłem do poznania Fredry – pisze w posłowiu Krystyna Czajkowska. – Jego stosunku do życia i ludzi, do takich spraw jak koleżeństwo, przyjaźń, uczciwość, sprawiedliwość, wolność, niewola, honor czy sprawa narodowa. […] Z przemieszania śmiechu i płaczu, ciętego humoru i serdecznego wzruszenia, realistycznego przeżywania faktów i pełnej melancholii zadumy nad głębszym ich sensem zrodził się pamiętnik, który tak trafnie nazwał Kazimierz Wyka «klejnotem uczuciowego pamiętnikarstwa», dodając, że «swoją wagą poetycką i artystyczną nie ustępuje on szczytowym komediom Fredry»”.

Nowy wybór dzieł Aleksandra Fredry jest wydaniem popularyzatorskim, wzbogaconym o przypisy oraz kalendarium jego życia i twórczości.

Jest to edycja multimedialna, która dzięki kodom QR odsyła czytelnika do najsłynniejszych fredrowskich adaptacji Teatru Telewizji TVP.

ℹ Na promocję czterech tomów „Pism wybranych Aleksandra Fredry” pod redakcją Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej, Karola Samsela oraz Huberta Musiała z udziałem Agaty Buzek, Jarosława Cymermana, Mikołaja Grabowskiego, Patryka Kenckiego, Łukasza Lewandowskiego, Wiesława Rzońcy i Anny Seniuk zapraszamy 4 października o godz. 18:00.

🎭 Wydarzenie rozpocznie scena ze ,,Ślubów panieńskich” w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza - Heleny Rząsy (Aniela) i Macieja Karbowskiego (Gustaw) pod opieką prof. Marcina Perchucia.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama