Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawskie dzieciństwo. Rozmowa Sylwii Chutnik i Joanny Rolińskiej

Warszawskie dzieciństwo. Rozmowa Sylwii Chutnik i Joanny Rolińskiej
📅 Data: czwartek, 28 września 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Księgarnia Czarnego al. Jana Pawła II 45a/56 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy serdecznie w czwartek, 28 października, o godz. 18:00 do księgarnia na Nowolipkach na spotkanie z cyklu „Tematy warszawskie”. Sylwia Chutnik i Joanna Rolińska będą rozmawiać o warszawskim dzieciństwie.
Nasze gościnie zastanowią się, czym jest warszawskie dzieciństwo, czy jest to czas skradziony czy obdarowany? Czy jest coś, co sprawia, że dorastanie w stolicy, czyni ten fakt znaczącym, wyjątkowym? Przywołają w rozmowie obraz miasta i jego historii widzianych z perspektywy dziecka, sięgając do literatury, pamiętników, dokumentów, wreszcie do swoich wspomnień.

Spotkanie odbędzie się w sali na poziomie -1.
Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie będzie rejestrowane.

Sylwia Chutnik – doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki";, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej" i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani - odzyskani” w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (między innymi Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Nobla w Sztokholmie). Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010.Laureatka nagród literackich i społecznych. Zasiada między innymi w Kapitule Nagrody im. Olgi Rok, Kapitule Obywatelskiej Naukowych Nagród „Polityki” oraz w Radzie Funduszu Feministycznego. Wokalistka punkowego zespołu Zimny Maj. Prowadzi podcast Radio Sylwia i Elgiebete TV.

Joanna Rolińska – publicystka, varsavianistka, absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej.Autorka kilku książek, m.in. – zbioru rozmów o Warszawie z ludźmi kultury pt. „Ale jest Warszawa!”, zbioru rozmów z pisarzami i grafikami o dzieciństwie pt. „Raz, dwa, trzy za siebie!” i opowieści o warszawskim lecie 1920 pt. „Lato 1920”. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i Nagrody historyków KLIO. Obecnie pracuje nad biografią Jerzego Ficowskiego.

Spotkanie z cyklu „Tematy warszawskie” organizujemy w ramach realizacji programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni”, którego beneficjentem jest Wydawnictwo Czarne.
Zapraszamy na ostatnie spotkania w cyklu: Noc Księgarń, 13 października (piątek), o godz. 19:00 Arkadiusz Gruszczyński będzie rozmawiał o życiu literackim Warszawy z Wiesławem Uchańskim, prezesem wydawnictwa Iskry. Nie przegapcie!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧