Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Finisaż wystawy malarstwa Marcina Hugo-Badera

Finisaż wystawy malarstwa Marcina Hugo-Badera
📅 Data: czwartek, 19 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, ul. Grójecka 77 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Marcina Hugo-Badera oraz na spotkanie wieńczące ekspozycję.

Marcin Hugo-Bader, artysta malarz, rzeźbiarz, rysownik, litograf, społecznik i edukator. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Aneks z rzeźby uzyskał u prof. Gustawa Zemły, następnie z litografii u prof. Władysława Winieckiego.
Laureat Konkursu Grafika Warszawska - Nagroda Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków za najlepszą grafikę miesiąca - październik 2002. Od 2006 roku Członek Zarządu Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Artysta bardzo mocno związany z Mazowszem. Dyrektor artystyczny znany m.in. z prowadzonych od kilkunastu lat projektów artystycznych w swoim rodzinnym mieście Sochaczewie, takich jak Galeria Most, Galeria HUGO i OKNO SZTUKI.

Kolekcję „Moje wędrowanie” stanowią krajobrazy, tworzone podczas plenerów i w pracowni, inspirowane naturą. Prace mogą tworzyć ciekawą kolekcję dla miłośników malarstwa.

Motyw wędrówki jest dla niego bardzo ważny. Artysta wędruje po Polsce szuka widoków nad widoki, tych zewnętrznych, ale i tych wewnętrznych, które przedstawia za pomocą motywów i kolorów. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach.

Prace artysty brały udział w wielu wystawach w kraju, jak i zagranicą. Można je było zobaczyć m.in. w Domu ze Sztuką w Praskim Centrum Koneser w Warszawie „Gra wyobraźni, Galerii Promocji Młodych Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO w Łodzi”, Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Pałacu w Gawłowie, Konstancińskim Domu Kultury Galerii Hugonówka.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wystawa impreza spotkanie wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama