Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Sympozjum Artystyczno-Badawcze "Skwer Rzeźby na Woli. Historie - Topografie - Ekologie"
📅 28.09 czwartek
🕙 godz. 10:00
📌 Dom Społeczny, ul. Obozowa 85
wstęp wolny
55 lat po Biennale Rzeźby w Metalu odbędzie się debata poświęcona historiom obiektów powstałych w ramach tego wydarzenia, ich geograficznym i wyobrażonym topografiom na obszarze Woli oraz aspektom ekologicznym i przyrodniczym. 28 września, w rocznicę otwarcia oryginalnej ekspozycji Biennale eksperci i ekspertki z zakresu historii sztuki, archiwistyki społecznej, socjologii oraz interdyscyplinarnych badań miasta, a także artyści i artystki, spotkają się, żeby we wspólnej dyskusji rzucić nowe światło na dziedzictwo i współczesne funkcjonowanie obiektów wytworzonych w trakcie Biennale. Celem debaty będzie nie tyle upamiętnienie lub rewizja historycznych znaczeń rzeźb z metalu, ile wydobycie współczesnych sensów ich losów i krajobrazu, w którym się znajdują. Jak w świetle kanonicznej historii sztuki i archiwów społecznych wpisują się w przechodzącą dynamiczne zmiany tożsamość Warszawy, a zwłaszcza Woli? Co kolejne „przeprowadzki” rzeźb – z Kasprzaka i Górczewskiej na skwer im. płk. Kuźmirskiego-Pacaka – mówią o zmianach w doświadczaniu miasta i sztuki w przestrzeni publicznej? Jak historia rzeźb stworzonych z odpadów fabrycznych i obecna lokalizacja na zielonym skwerze łączą dzieła sztuki z lokalnymi i ponadlokalnymi ekosystemami? Wolskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w spotkaniu, które będzie podsumowywało kilkumiesięczny cykl dyskusji, warsztatów, spacerów i innych działań Sympozjum Artystyczno-Badawczego. Projekt Skwer Rzeźby na Woli jest finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.
----------
Dostępność wydarzenia
Miejsce: Dom Społeczny, ul. Obozowa 85
Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego DEOTYMY w odległości ok 50 m, linie: 20, 23, 24 (uwaga – wysiadanie na jezdnię!), 129, 149, 201. Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na wydarzenie, prosimy o kontakt z organizatorem (szczegóły na stronie organizatora).
🧑🦽Do budynku prowadzą schody. W budynku nie ma windy ani podjazdów dla wózków. W placówce jest dostępna toaleta dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu budynku nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
🧑🦯🦮 Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
🧏🏻 W recepcji jest dostępna pętla indukcyjna. W placówce można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Strona do tłumaczenia: link
🎧 Podczas wydarzenia można wypożyczyć słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych.
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące dostępności wydarzenia, prosimy o kontakt pod adresem: m.michnowska@wck-wola.pl.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach:
wykład
[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie