Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Teatr Małego Widza: spektakl „Ahoj” dla dzieci wieku 2-6 lat

Teatr Małego Widza: spektakl „Ahoj” dla dzieci wieku 2-6 lat
📅 Data: niedziela, 22 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wesoła, Ośrodek Działań Twórczych Pogodna, ul. Jana Pawła II 25 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" serdecznie zaprasza na bezpłatny spektakl "Ahoj" dla dzieci w wieku 2-6 lat.

A może wyruszymy w morze? Może zbudujemy statek, albo łódkę jakąś, postawimy żagle i popłyniemy w daleką podróż na spotkanie z nieznanym. Przez lunetę obserwować będziemy odległe lądy. Kołysać nas będą fale, czasem łagodne, a czasem ogromne i spienione, tak jakby się na kogoś gniewały. Może i wiatr będzie nam sprzyjał, kto wie… Może odkryjemy inne światy pełne zaskakujących stworzeń, może spotkamy morskie koniki, meduzy, kraby albo żaby. Może wyruszymy w morze…

Spektakl odbędzie się 22 października o godz. 11:00. Obowiązują zapisy od 16.10 pod nr. tel. 22 100 58 59. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl Teatru Małego Widza realizowany w ramach inicjatywy TMW W PODRÓŻY w zakresie zadania publicznego „TEATR DLA NAJNAJÓW” współfinansowanego przez m.st. Warszawa w ramach konkursu Kultura Warszawy – dzieła, projekty, wydarzenia

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda
Występują: Aleksandra Tomaś / Sonia Jachymiak i Maciej Mikołajczak
Scenografia: Agnieszka Czekierda i Dominika Lenart
Reżyseria światła: Michał Foltak
Czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy

O TEATRZE MAŁEGO WIDZA
Teatr Małego Widza jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych. Dzieci w wieku od 1–5 lat znajdą w repertuarze najwięcej propozycji, ale produkcje TMW adresowane są również do dorosłych odbiorców i starszych dzieci. To wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o NAJmłodszych widzach. To teatr niezwykle kameralny, niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, skupiony na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Mówimy do dzieci ich językiem, nie infantylnie i w udawany sposób, ale szczerze i bezpośrednio. To jest szczerość teatru, który nie służy sławie artystów, ale w którym aktorzy i muzycy realnie przeżywają to co robią. Poszukują właściwego sposobu komunikacji i rozumieją, że dzieci potrzebują czasu i przestrzeni do przeżywania emocji po swojemu. Tu nigdy nie gasną światła, a mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma potworów i stworów wyskakujących znienacka. Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy niż wielowątkową historią. Teatr dla maluchów, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku.

TMW założyła Agnieszka Czekierda, która do dziś jest jego Dyrektorem Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 fantastycznych osób, także rodziców. Łącznie mamy 15 dzieci! Wyjątkowi ludzi, artyści, muzycy, koordynatorzy i organizatorzy. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi - nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury.

O PROJEKCIE:
TEATR DLA NAJNAJÓW to wyjątkowy projekt, który Fundacja Teatru Małego Widza zrealizuje w 2023 roku. Jego celem jest zwiększenie dostępności organizowanych przez TMW wydarzeń, tak aby mogła w nich wziąć udział jak najszersza grupa odbiorców. Dzięki wsparciu finansowemu Biura Kultury m.st. Warszawy, Teatr Małego Widza zagra dla NAJwspanialszej publiczności mnóstwo BEZPŁATNYCH spektakli, a także spektakli z obniżoną ceną biletu. W sumie w ramach projektu zrealizowanych zostanie 130 wydarzeń, w których będzie mogło wziąć udział blisko 6 000 widzów!!!

Inicjatywa TMW W PODRÓŻY to 30 BEZPŁATNYCH dla widzów spektakli, zrealizowanych w ośrodkach kultury zlokalizowanych w prawobrzeżnej części Warszawy. Inicjatywa ta powstała z myślą o tych NAJNAJACH, które mają do TMW trochę dalej, przez co trudniej im dotrzeć do teatralnej siedziby w centrum miasta.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wesoła lub w kategoriach: dla dzieci teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama