Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Między psalmem, nigunem, kadiszem a Kol Nidrei | Warsztaty muzyczne

Między psalmem, nigunem, kadiszem a Kol Nidrei | Warsztaty muzyczne
📅 Data: poniedziałek, 30 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na warsztaty muzyczne z Marią Sławek!

🔴 30 października, godz. 18:00
Zapisy: ckj@jidysz.org.pl

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, czy w Świątyni Jerozolimskiej można było grać na bębnach, co miał wspólnego Mikołaj Gomółka z królem Dawidem, dlaczego Franciszek Schubert napisał utwór do hebrajskiego tekstu, o czym opowiadają niguny, czy słowa kadiszu w ustach kobiety to świętokradztwo i czy można w Jom Kippur grać Kol Nidrei na wiolonczeli.

Wspólnie stworzymy – prawdopodobnie pierwszą – mapę muzyki żydowskiej, dzięki której będzie można prześledzić, skąd i dokąd wędrowała muzyka i co właściwie świadczyło o tym, że była żydowska.

Uczestnicy zapoznają się także z wybranym przez prowadzącą materiałem audio (fragmenty utworów pochodzących przede wszystkim z obszaru muzyki klasycznej lub muzyki współczesnej), ilustrującym różne aspekty omawianych zagadnień.

🔴 Maria Sławek - Skrzypaczka, wykładowczyni, badaczka. Łączy działalność koncertową z pasją naukową, działaniami społecznymi i projektami artystycznymi. Współzałożycielka i prezeska Instytutu Mieczysława Wajnberga, doktor habilitowana sztuki. Prowadzi swoją klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, wykładała także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako jedyna w Polsce prowadzi autorskie zajęcia „Historii muzyki żydowskiej“ w ramach Podyplomowych Studiów Polsko – Żydowskich w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Jako solistka występowała z większością polskich orkiestr symfonicznych, w tym z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Polskiego Radia czy Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej.

Partnerem wydarzenia jest Instytut Mieczysława Wajnberga
Dofinansowano ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱