Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu solistów Sinfonii Varsovii

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu solistów Sinfonii Varsovii
📅 Data: sobota, 11 listopada 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Pałac w Radziejowicach, ul. .Sienkiewicza 4, Radziejowice (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W sobotę, 11 listopada 2023 r., o godz. 19.00 zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Nowego Domu Sztuki na koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu solistów Sinfonii Varsovii.

🎶 W programie muzyka narodów zamieszkujących II Rzeczpospolitą m.in. Tatarów, Ormian, Hucułów, Karaimów, Bojków, Ukraińców itd. Koncertowi towarzyszy wystawa "Stroje ludowe na Kresach".

Wystąpią soliści Sinfonii Varsovii:
Hanna Turonek – flety, śpiew
Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, suka biłgorajska, kemancze, śpiew
Marta Maślanka – cymbały
Iwona Rapacz – wiolonczela
Robert Siwak – instrumenty perkusyjne

Wstęp wolny 🆓 Liczba miejsc ograniczona.

☎️📧 Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres: rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

🇵🇱🎶🇵🇱🎶
Koncert z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości pt. "Muzyka II Rzeczypospolitej" to przegląd dorobku narodów zamieszkujących II Rzeczpospolitą m.in. Ormian, Tatarów, Hucułów, Ukraińców, Żydów, Węgrów, Litwinów, Białorusinów Słowaków, Bojków, Łemków, Karaimów. Społeczeństwo międzywojennej Polski było mocno zróżnicowane pod względem narodowościowym, religijnym i językowym. Większość stanowili Polacy wyznania rzymsko-katolickiego, ale aż co trzeci mieszkaniec kraju zaliczał się do mniejszości. Muzyka II Rzeczpospolitej, która będzie prezentowana na koncercie jest dowodem na to, iż w II Rzeczpospolitej swoją kulturę mogły rozwijać i kultywować wszystkie mniejszości narodowe. Zachowane teksty i linie melodyczne świadczą o tym, że przetrwały dzięki opiece państwa polskiego poprzez wydawnictwa, finansowanie domów kultury i organizacji religijnych. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa "Stroje ludowe w II Rzeczpospolitej" prezentująca stroje ludowe z każdego regionu II Rzeczpospolitej. Strój ludowy świadczy o umiejętności znajdowania kolorytu lokalnego, fantazji, umiejętności przeniesienia wyobrażenia o przyrodzie w rękodzieło ludowe. W II Rzeczpospolitej istniało największe bogactwo strojów ludowych na świecie. Niektóre stroje poprzez dobór barw i haftu, umiejętność łączenia tkaniny z metalem były ewenementem w skali świata np. huculski, łowicki. Bogactwo międzywojennego stroju ludowego znajdowało odzwierciedlenie w najlepszych pracach wybitnych polskich malarzy: Chełmońskiego, Wyczółkowskiego, Grottgera.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧