Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy malarstwa Pawła Księżaka w Domu Ze Sztuką

Wernisaż wystawy malarstwa Pawła Księżaka w Domu Ze Sztuką
📅 Data: sobota, 18 listopada 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Praskie Koneser (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy do Domu Ze Sztuką w Centrum Praskim KONESER na wernisaż wystawy malarstwa Pawła Księżaka pt. "Ubiór tekstu i jego twarz – malarstwo ilustracyjne Pawła Księżaka".

Sobota 18 listopada 2023, godz. 18.oo
Wystawę oglądać będzie można do 30 listopada.

Wystawa Pawła Księżaka jest kolejną z cyklu "Od Tradycji do współczesności...", w ramach którego przeprowadzane są 4 wystawy, prezentujące zróżnicowany pod względem artystycznym dorobek 7 współczesnych artystów, zarówno tych, którzy są na początku swojej drogi artystycznej lub ją rozwijają, jak i seniorów, których dorobek artystyczny należy ocalić od zapomnienia. Trwające po 2-3 tygodnie wystawy, rozpoczęte wernisażami z wydanymi do każdej katalogami, pod wspólnym tytułem "Od tradycji do współczesności..." mają na celu zwrócić uwagę szerokiej rzeszy odbiorców w różnym wieku, o różnym statusie społecznym, zawodowym, o różnych światopoglądach, przekonaniach, na zróżnicowane w formie przejawy współczesnej polskiej sztuki oraz promować ich twórców, a także przypominać często już zapomniany dorobek artystów seniorów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PAWEŁ KSIĘŻAK - polski pisarz poeta,
Paweł Księżak (ur. 18 czerwca 1979 w Opolu) polski poeta, prozaik, dramaturg i grafik komputerowy (ilustrator), fotograf, uprawiający amatorsko malarstwo akrylowe na płótnie, głównie w celach ilustracyjnych do swoich prac. Literacko zadebiutował w 1993 roku w „Gazecie Wyborczej” (dodatek regionalny „Gazeta w Opolu”). Literaturoznawca, absolwent Uniwersytetu Opolskiego (Filologia Polska). Organizator wielu wieczorków poetyckich i wystaw na terenie miasta Opola i Warszawy Od czasu debiutu opublikował m.in.: Chochlik dzikich myśli i uczuć – 2002, Patrząc w miłość – 2003, Ale są święta – 2007, Ogrody światła – 2008. Należał do Stowarzyszenia Młodych Poetów w Opolu i Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego był uczniem Andrzeja Haczkiewicza. Jego twórczość literacka, fotograficzna i malarska charakteryzuje się bogatym językiem, głęboką kolorystyką, refleksją i emocjonalnością.

Nagrania: Wspomnienie - jednoaktówka emocjonalna; Trzy opowiadania o miłości
Sztuki teatralne: Białe myszki; Ale są święta; Siła Ducha, Jednoaktówka Emocjonalna, Remont, Rzym utracony, Ocalona
Artystycznie: głównie tworzy w celach ilustracyjnych, obrazy maluje do swoich tekstów. Uprawia w tym celu malarstwo akrylowe (płótno, deska, papier), rysunek (ołówek, flamaster), fotografie artystyczną, grafikę komputerową, kolarz technik wymienionych powyżej

Opinie o pracach malarskich Pawła Księżaka:
Saunni Toufik (artysta malarz - Nicea i Tour Tour Fracja): „Dzisiaj miałem okazje zobaczyć prace Pawła. Jestem pod miłym wrażeniem tematyki i techniki poczatkującego amatora. Gra barw i uzyskanego światła w kompozycji prac trafiona. Witamy w gronie sztuki.”

Henryk Szypuła (artysta malarz): „Obrazy tego twórcy cechują się dosyć oryginalna kompozycja. Twórca wielka role przeznacza tytułom, które narzucają interpretacje tym samym twórca steruje odbiorem swojego dzieła, kolorystyka też zdarza się często wysublimowana.”

Barbara Czerwińska (artysta malarz): „Z dużym zainteresowaniem zapoznałam się z twórczością młodego malarza pana Pawła Księżaka. Niewątpliwie ten młody twórca stoi na początku trudnej i żmudnej drogi, jednak w jego pracach widać już znamiona pewnego talentu. Cechuje go nieszablonowe i mocno zindywidualizowane spojrzenie na świat, który postrzega przez pryzmat swoich spostrzeżeń oraz przemyśleń. Być może uda mu się jeszcze rozwinąć i udoskonalić warsztat malarski, który tknie jeszcze pewną surowością. Jego prace nasuwają mi skojarzenie z malarstwem Edwarda Dwurnika, chociaż nie jest aż tak krytyczny do otaczającej rzeczywistości.”

Wystawa
Ubiór tekstu i jego twarz – malarstwo ilustracyjne Pawła Księżaka
Wystawa ma na celu ukazać jak skomplikowanym procesem jest ilustrowanie tekstu metodami klasycznymi (malarskimi) i jaką wartość ma ilustracja (praca malarska) wykonana przez autora tekstu kierującego się tą samą ideą i przekazem.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę