Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XIV edycja Festiwalu Teatralnego 12 Minut

XIV edycja Festiwalu Teatralnego 12 Minut
📅 Data rozpoczęcia: wtorek, 21 listopada 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📅 Data zakończenia: środa, 22 listopada 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Hoża 88 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na XIV edycję Międzyszkolnego Festiwalu Małych Form Teatralnych 12 Minut już 21 i 22 listopada na ul. Hożej 88 (wejście od ul. Wspólnej).

Harmonogram >> link

Wejście i rejestracja gości będą możliwe już od 15:40. Poniżej informacje na temat sztuk:

• Jacyś Artyści - "Ten sam świat"
Każdy z nas funkcjonuje w jakimś systemie presji i oczekiwań. Ludzie, z którymi się spotykamy na co dzień, mogą wydawać się szczęśliwi i towarzyscy, jednak niewidoczne są dla nas trudności z jakimi się zmagają. Młodość przede wszystkim jest takim niezwykle trudnym czasem, pełnym konfliktów ze światem zewnętrznym i z samym sobą.
Spektakl opiera się na trzech monologach nastolatków, którzy walczą z jakimś problemem - presja, oczekiwania i ambicja, poszukiwanie akceptacji czy konflikt z rodzicami. Pojawia się w nim także postać Urzędnika - symbolu systemu, w którym żyjemy.

•TEATR WYSOKI (Kater) - “Na krechę”
Spektakl jest w sporej mierze o szufladkowaniu ludzi i o walce o przetrwanie i czas. Przy tym też "bawimy się" grawitacją i odwracamy trochę perspektywę.

•Nasłowie - “Głupia Historia”
Stary aktor spotkał w kawiarni piękną młodą kobietę. Chce się jej spodobać, jednak nie chce by przeważyła jego popularność, dlatego razem ze scenarzystką tworzy swoje alter ego i planuje przyszłą rozmowę. Spektakl o potrzebie ukrycia prawdziwego ja i o tym, jak współcześnie postrzegamy ludzi znanych. Wszystko oczywiście w stylu Grodzieńskiej, czyli z przekąsem i humorem.

•Drama - "Nie mów nikomu"
"Nie mów nikomu" to poruszający spektakl teatralny, który odważnie eksploruje temat przemocy rodzinnej i jego wpływ na życie bohaterów.
Dzięki retrospekcji widzowie mają okazję głębiej poznać historię bohaterów i zrozumieć, jak przemoc rodzinna pozostawia trwałe piętno na życiu ludzi.
W "Nie mów nikomu" widzowie zostają wciągnięci w skomplikowane relacje rodzinne, doświadczając zarówno bólu, jak i nadziei. Spektakl ten jest wezwaniem do refleksji nad konsekwencjami przemocy rodzinnej. To niezapomniana podróż przez ludzkie emocje i determinację w dążeniu do przezwyciężenia trudności.

•Heńka - “Zaduszki romantyczne”
"Świat ten jest bez duszy?" Tak pewnie myśli niejeden współczesny człowiek. A może warto i dziś rozejrzeć się wokół siebie, otworzyć serce, by dostrzec coś więcej. Tylko czy jesteśmy na to gotowi?

•Szynszyle - “Balladyna”
Nad białoruskimi mokradłami, nieopodal jeziora Świteź, starzy prawią, że miejsce to ma niewyjaśnione i spirytualistyczne zjawiska. Natura przemawia, ludzie trwożą się, a wówczas do głosu dochodzą one-słowiańskie istoty, które kuszą głupców swoim hipnotyzującym wdziękiem…

•Ciemni i głusi - “Koniugacja”

•Impro Orzechy Makadamia - “Wyimprowizowani improwizatorzy improwizujący imprezowo-zaimprowizowaną improwizację”
Będzie to przedstawienie improwizowane, o czym to dopiero publiczność zadecyduje. Naszym formatem są freezy - czyli krótkie scenki przerywane słowem freeze.

•Teatr Gorszy Towar - "Ta Jedyna Numer Jeden"
Nasz spektakl opowiada o różnorodności - o tym, że każdy na swój sposób patrzy na świat oraz relacje międzyludzkie i nie zawsze potrafi wyrazić to, co siedzi mu w głowie. Opowiadamy o schematach, które przestają działać, gdy w grę wchodzą silne uczucia.

•Narcyzy - "Nie bądź Narcyz!"
Podczas przedstawienia "Nie bądź Narcyz!" możemy zobaczyć zderzenie dwóch narcystycznych osób: Jednej skupionej na swoim wyglądzie, a drugiej na swojej inteligencji. W trakcie sztuki dowiemy się również o tym jak działa choroba narcyzmu i jak bardzo jest niebezpieczna dla naszego społeczeństwa.

•Widziadła - “O północy nad Świtezią”
Przedstawienie opiera się na dwóch balladach A. Mickiewicza - "Świteź" i "Świtezianka". Młodzieniec u nas jest zarówno dziedzicem jeziora Świteź jak i strzelcem i przychodzi nad jezioro odkryć jego tajemnice. Poznaje tam Świtezianke, która zgadza się opowiedzieć mu historię powstania tego miejsca. Dalsza część historii zgadza się w dużym stopniu ze "Świtezianką" Mickiewicza, ale młodzieniec na koniec okazuje się żywy, a świtezianki być tylko iluzją.

Do zobaczenia 21 i 22 listopada! 🩷

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧