Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Małgorzata Żarów w Najlepszej! | "Zaklinanie węży w gorące wieczory"

Małgorzata Żarów w Najlepszej! | "Zaklinanie węży w gorące wieczory"
📅 Data: czwartek, 23 listopada 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Najlepsza Księgarnia, Cieszkowskiego 1/3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie z tegoroczną laureatką Nagrody Literackiej Gdyni Małgorzatą Żarów. "Zaklinanie węży w gorące wieczory" to świetnie napisany, oryginalny debiut literacki, który nie bez powodu został zauważony przez czytelników i krytykę. Oprócz Nagrody Gdyni, książka otrzymała aż trzy inne nominacje: do Nagrody Literackiej Warszawy, Nagrody Nike oraz Nagrody Conrada.

Rozmowę poprowadzi Anna Karczewska - promotorka książek oraz autorka audycji Albo poczytam w Radiu Kampus.

Książkę opublikowało Wydawnictwo Czarne, a okładkę zaprojektowała Ada Zielińska.

O KSIĄŻCE
"Odważna, nieobliczalna opowieść o młodej kobiecie, która wędruje przez surrealistyczną Warszawę w podartej sukni ślubnej. Jest umazana złotą farbą, zamiast torebki trzyma butelkę wina, a w gorsecie chowa skradziony przedmiot. Powrót do domu utrudniają jej apokaliptyczny upał i chmura czarnego dymu, która zmierza nad miasto.
Osoby, które spotyka po drodze, zaskakują nawet bardziej niż pogoda w stolicy. Ambroży chce stworzyć arcydzieło, choć brakuje mu talentu. Ramona zajmuje się dłońmi klientek kompleksowo: robi manicure i wróży z ręki. Stefan zapewnia, że jest albinosem – a przynajmniej jedna z części jego ciała jest. Rozmowy z nimi stanowią pretekst, by opowiedzieć o sobie i swoich doświadczeniach. A może raczej: o osobie, w którą się teraz wciela, bo prawdziwe imię bohaterki do końca pozostaje tajemnicą. Znamy jedynie jej pseudonim – to jako cam girl Violet Love występuje przed mężczyznami, którzy płacą jej za spełnianie ich fantazji, nie tylko seksualnych.
Zaklinanie węży w gorące wieczory to brawurowy debiut prozatorski i wciągająca zabawa konwencjami. W tej apokaliptycznej wędrówce przez Warszawę są kicz, katastrofizm, groza i pornografia. A pod ironią i złotą farbą – prześmiewczy portret naszych czasów."

O AUTORCE:
Małgorzata Żarów (ur. 1988) – pracowała jako lektorka języka angielskiego i analityczka do spraw przeciwdziałania praniu pieniędzy. Mieszka w Warszawie.

Do zobaczenia w księgarni!

Najlepsza Księgarnia
Cieszkowskiego 1/3
wejście od u. Słowackiego

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama