Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu "Aida" w ramach Tygodnia Praw Człowieka

Pokaz filmu "Aida" w ramach Tygodnia Praw Człowieka
📅 Data: czwartek, 07 grudnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Foksal 11 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na pokaz filmu „Aida”(2020), reż. Jasmilii Žbanić, 7 grudnia (czwartek) o godzinie 18:00 w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ulicy Foksal 11.

„Aida” w reżyserii Jasmilii Žbanić, nominowana w 2021 roku do nagrody Oscara, pokazywana na Konkursie Festiwalu w Wenecji, podejmuje temat wojny w byłej Jugosławii, a dokładniej masakry w Srebrnicy, gdzie ponad 8 tysięcy bośniackich muzułmanów zostaje zamordowanych przez Serbów na oczach żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych. Historia widziana jest oczami kobiety, reżyserki i zarazem tytułowej bohaterki, tłumaczki, pracującej w bazie ONZ, wokół której gromadzą się tysiące cywilów. Szukając w tłumie męża i synów, wierzy, że uda jej się wynegocjować życie. Na projekcję zapraszamy 7 grudnia. Podczas wieczoru filmowego, po seansie zaplanowano dyskusję na temat konfliktów etnicznych i zbrodni ludobójstwa w Europie.

Bezpłatny pokaz odbędzie się w ramach Tygodnia Praw Człowieka, podczas którego w Centrum Myśli Jana Pawła II będzie można obejrzeć trzy filmy nawiązujące do tematyki migracji, nowej formy niewolnictwa, a także konfliktów etnicznych. 5 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy na francuski obraz „Na pełen etat”, a 8 grudnia o godzinie 18:00 na rumuński film „Prześwietlenie”.

Organizator przygotował także dwa podcasty z serii „Słuchając drogi”, których gośćmi będą Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich oraz dr Tomasz Snarski, adwokat specjalizujący się w zakresie prawa karnego, filozofii prawa oraz praw człowieka.

Prosimy o telefoniczne zgłaszanie potrzeby wsparcia w pokonaniu wysokiego progu wejścia do klatki schodowej (tel. 533 318 550). Pracownicy Centrum Myśli Jana Pawła II pomogą wjechać do windy osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim za pomocą specjalnie w tym celu rozkładanych szyn podjazdowych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!