Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa „STRUMIEŃ” / Klara Cicha

Wystawa „STRUMIEŃ” / Klara Cicha
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 30 listopada 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📅 Data zakończenia: poniedziałek, 11 grudnia 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


30 listopada – 11 grudnia 2023
w godz. 11:00-18:00
wstęp wolny

Wystawa „STRUMIEŃ” / Klara Cicha

Klara Cicha – ur. w 1987 roku w Warszawie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku malarstwo. Dyplom w pracowni prof. Andrzeja M. Bartczaka. Aneks z sitodruku u dr. hab. Agaty Stępień.
Dwukrotnie wyróżniona w Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi oraz jury konkursu. Dominantą twórczości artystki jest malarstwo olejne i akrylowe.

Myśląc o malarstwie Klary Cichej, od bardzo dawna w centrum jej zainteresowań tematycznych była woda i to co ze sobą niesie…
Gdy zaproponowała tytuł „STRUMIEŃ” do obecnej wystawy, od razu przypomniał mi się jeden z finalnych dialogów arcydzieła Złotej Ery Hollywood, filmu „Grona Gniewu” (1940), na podstawie powieści Johna Steinbeck’a, za którą dostał nagrodę Pulitzera (1939), a później Nagrodę Nobla:
[…] Mężczyzna żyje… Od wstrząsu do wstrząsu.
A życie kobiety toczy się jednym ciągiem jak STRUMIEŃ, są w nim czasem wiry, wodospady, a rzeka i tak musi płynąć dalej.
Kobieta tak właśnie patrzy na życie. […]
W tych prostych słowach zawiera się wielka mądrość. Nie tylko w odniesieniu do tematu malarskiego jakim jest woda, czy paleta kolorystyczna Klary Cichej, miękkość plam czy kreski, ale wytrwałość która od lat pozostaje niewzruszona w dążeniu ku swojej artystycznej estetyce. I choć w doborze tej wystawy przewija się wiele abstrakcyjnych eksperymentów, autorka dalej silnie odwołuje się do swoich twórczych archetypów.
W dobie wszechobecnych wstrząsów i kryzysów, na każdym z możliwych pól, czy to ekonomicznym, tożsamościowym, politycznym, taka stałość połączona z wizualnym spokojem daje nadzieję i wytchnienie. Jest niczym łyk świeżej, zimnej wody w skwarny dzień.
I tym dla mnie jest malarstwo Klary Cichej.
Kurator wystawy: Marcin Kokoszko

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!